REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotnisko Warszawa Modlin
 
Lotnisko Warszawa Modlin
Lotnisko Warszawa Modlin - Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin
 
 
Od końca września 2013 r. Lotnisko Warszawa - Modlin wznowiło obsługę ruchu pasażerskiego !!!
 
 
 
 
Międzynarodowy port lotniczy Warszawa - Modlin to nowe lotnisko cywilne położone ok. 35 km na północ od Warszawy w Modlinie, części Nowego Dworu Mazowieckiego. Sam Modlin to znana miejscowość historyczna. Jej wartość turystyczną stanowią szczególnie słynne forty wybudowane z polecenia samego Napoleona jeszcze w 1806 roku.
 
Lotnisko pasażerskie otwarto tam w lipcu 2012 roku w miejscu dawnego lotniska wojskowego, uprzednio w roku 2010 rejestrując je w Urzędzie Lotnisctwa Cywilnego. Przeznaczono je do obsługi tanich linii lotniczych i przewoźników czarterowych.
Port lotniczy w Modlinie posiada dwukondygnacyjny terminal pasażerski o łącznej powierzchni ponad 13 tys. metrów kwadratowych. W terminalu pasażerowie mają do swojej dyspozycji wszelkie udogodnienia.
Lotnisko posiada dwie drogi kołowania dla samolotów i w pełni wyposażony pas startowy o długości 2,5 km i szerokości 60 m.
Lotnisko Modlin znajduje się przy drodze krajowej prowadzącej z Warszawy do Gdańska. Docelowo planowane jest uruchomienie z Warszawy na to lotnisko linii autobusowych .
 
 
Współpracę z lotniskiem rozpoczęli dwaj najwięksi europejscy tani przewoźnicy: irlandzki Ryanair i węgierski Wizz Air. Jednakże wraz z czasowym zamknięciem lotniska Modlin spowodowanym remontem pasa startowewgo, tania linia lotnicza WizzAir przeniosła swoją działalność na lotnisko Chopina ogłaszając przy tym, że do Modlina nie zamierza wracać. Przeciwne stanowisko zaprezentował Ryanair. Nie dość, że przewoźnik powrócił do Modlina, zapowiedział otwarcie nowych kierunków, to także nosi się z poważnym zamiarem otwarcia na tamtejszym lotnisku swojej trzeciej (po Wrocławiu i Krakowie) bazy krajowej. Dla pasażerów Ryanaira jest to dobra wiadomość zwłaszcza, że z okolic Warszawy ruszą nowe tanie połączenia Ryanair, których brakowało w stolicy, szczególnie na kierunkach do Anglii i Irlandii.
 
 
 
Sprzedaż Biletów Lotniczych z Warszawy Modlina:
32 728 30 44
 
 
 
Obaj przewoźnicy zapowiedzieli obsługę połączeń z Modlina na nastepujących kierunkach:
 
 
Ryanair (Alicante, Barcelona, Bari, Paryż - Beauvais, Mediolan - Bergamo, Bolonia, Bristol, Bruksela - Charleroi, Budapeszt, Cork, Dublin, Dusseldorf - Weeze, East Midlands, Eindhoven, Glasgow - Prestwick, Frankfurt - Hahn, Liverpool, London - Stansted, Manchester, Marsylia, Oslo - Rygge, Palma de Mallorca, Piza, Rzym - Ciampino, Shannon, Sztokholm - Skavsta, Trapani, połaczenia sezonowe: Chania (Kreta), Saloniki i nowość (!) - dwie trasy krajowe: Gdańsk, Wrocław.
 

(Przewożnik realizuje obsługę wymienionych kierunków z warszawskiego lotniska - Chopina)
Wizz Air (Barcelona, Paryż - Beauvais, Mediolan - Bergamo, Bruksela - Charleroi, Doncaster/Sheffield, Eindhoven, Glasgow - International, Goteborg - City, od 24 kwietnia 2013 Kutaisi [Gruzja], Liverpool, London - Luton, Malmö, Rzym - Fiumicino, Oslo - Torp, Sztokholm - Skavsta, a w sezonie: Burgas i Grenoble).
 
 
 
 
Tanie Linie Lotnicze Modlin:
 


Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych
Sprzedaż Biletów Autokarowych