REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotnisko Warszawa Modlin
 
Lotnisko Warszawa Modlin
Lotnisko Warszawa Modlin - Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin
 
 
Od końca września 2013 r. Lotnisko Warszawa - Modlin wznowiło obsługę ruchu pasażerskiego !!!
 
 
 
 
Międzynarodowy port lotniczy Warszawa - Modlin to nowe lotnisko cywilne położone ok. 35 km na północ od Warszawy w Modlinie, części Nowego Dworu Mazowieckiego. Sam Modlin to znana miejscowość historyczna. Jej wartość turystyczną stanowią szczególnie słynne forty wybudowane z polecenia samego Napoleona jeszcze w 1806 roku.
 
Lotnisko pasażerskie otwarto tam w lipcu 2012 roku w miejscu dawnego lotniska wojskowego, uprzednio w roku 2010 rejestrując je w Urzędzie Lotnisctwa Cywilnego. Przeznaczono je do obsługi tanich linii lotniczych i przewoźników czarterowych.
Port lotniczy w Modlinie posiada dwukondygnacyjny terminal pasażerski o łącznej powierzchni ponad 13 tys. metrów kwadratowych. W terminalu pasażerowie mają do swojej dyspozycji wszelkie udogodnienia.
Lotnisko posiada dwie drogi kołowania dla samolotów i w pełni wyposażony pas startowy o długości 2,5 km i szerokości 60 m.
Lotnisko Modlin znajduje się przy drodze krajowej prowadzącej z Warszawy do Gdańska. Docelowo planowane jest uruchomienie z Warszawy na to lotnisko linii autobusowych.
Według ankiety przeprowadzonej wśród podróżnych przez serwis turystyczny The Guide to Sleeping in Airports lotnisko w Modlinie znalazło się w pierwszej dziesiątce najmniej przyjaznych pasażerom lotnisk w Europie. W ankiecie pytano m.in. o czystość lotnisk, usługi lotniskowe, standard obsługi pasażerów i komfort podróżujących. Jako mankamenty lotniska w Modlinie, ankietowani wymieniali zbyt małą liczbę miejsc do siedzenia, brak możliwości ciekawego spędzenia czasu w oczekiwaniu na samolot. W niechlubnym rankingu podwarszawskie lotnisko zajęło 9 miejsce. Na czele listy znalazło się podparyskie lotnisko Beauvais - Tille, a w gronie „docenionych” wymieniono także lotniska: Frankfurt Hahn, Mediolan Bergamo, Berlin Tegel, Rzym Ciampino, Barcelona Girona, Paryż Orly, Londyn Luton i Rzym Fiumicino.
 
Ale port lotniczy w Modlinie to również jedno z naszybciej rozwijających sie lotnisk w Europie! Obecnie (2015 r.) lotnisko obsługuje już ponad 1,8 mln pasażerów rocznie i tym samym awansowało pod tym względem na szóste miejsce w Polsce.
 
 
Z portem lotniczym w Modlinie rozpoczęli współpracę dwaj najwięksi europejscy tani przewoźnicy: irlandzki Ryanair i węgierski Wizz Air. Jednakże wraz z czasowym zamknięciem lotniska Modlin spowodowanym remontem pasa startowewgo, tania linia lotnicza WizzAir przeniosła swoją działalność na lotnisko Chopina ogłaszając przy tym, że do Modlina nie zamierza wracać. Przeciwne stanowisko zaprezentował Ryanair. Nie dość, że przewoźnik powrócił do Modlina, to 23 października 2014 r. otworzył kolejną (po Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku) bazę krajową, z której obsługuje ponad trzydzieści europejskich kierunków.
 
 
 
 
 
Sprzedaż Biletów Lotniczych z Warszawy Modlina:
32 728 30 44
 
 
 
 
 
Ryanair z Modlina obsługuje niżej wymienione kierunki.
 
Ryanair Warszawa (Alicante, Ateny, Barcelona - El Prat, Bolonia, Bristol, Bruksela - Charleroi, Chania/Kreta, Dublin, East Midlands, Eindhoven, Fuerteventura, Gdańsk, Goteborg, Glasgow - International, Gran Canaria, Kolonia, Kopenhaga, Korfu, Lizbona, Liverpool, Londyn - Stansted, Madryt, Malaga, Manchester, Marsylia, Mediolan - Bergamo, Oslo - Rygge Moss, Palma de Mallorca, Paryż - Beauvais, Piza, Rzym Ciampino, Saloniki, Shannon, Sztokholm - Skavsta, Teneryfa, Trapani - Birgi, Wrocław.
 

 
 
Nieobecny w Modlinie Wizz Air operuje obecnie ze stołecznego lotniska Chopina latając do następujących miast w Europie:
 

(Przewożnik realizuje obsługę wymienionych kierunków z warszawskiego lotniska - Chopina)
 
Wizz Air (Alicante, Barcelona, Bergen, Burgas, Bruksela - Charleroi, Budapeszt, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow, Goteborg, Grenoble, Katania, Korfu, Kutaisi (Gruzja), Larnaka, Liverpool, Lizbona, Londyn - Luton, Malme, Malta, Mediolan Bergamo, Oslo - Sandefjord/Torp, Paryż - Beauvais, Rzym Fiumicino, Stavanger, Sztokholm - Skavsta, Tel Aviv, Turyn, Werona.
 
 
 
 
 
Tanie Lininie Lotnicze Ryanair w Modlinie:
 
 


Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych
Sprzedaż Biletów Autokarowych