REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotnisko Warszawa Modlin
 
 
Lotnisko Warszawa Modlin
 
Port Lotniczy Warszawa Modlin "Mazovia"
 
Międzynarodowy port lotniczy "Mazovia" Warszawa - Modlin to lotnisko cywilne położone ok. 35 km na północny-zachód od Warszawy w Modlinie, części Nowego Dworu Mazowieckiego. Sam Modlin to znana miejscowość historyczna. Jej wartość turystyczną stanowią szczególnie słynne forty wybudowane z polecenia samego Napoleona jeszcze w 1806 roku.
 
Lotnisko pasażerskie otwarto tam w lipcu 2012 roku w miejscu dawnego lotniska wojskowego, uprzednio w roku 2010 rejestrując je w Urzędzie Lotnisctwa Cywilnego. Przeznaczono je do obsługi tanich linii lotniczych i przewoźników czarterowych. Port lotniczy w Modlinie posiada dwukondygnacyjny terminal pasażerski o łącznej powierzchni ponad 13 tys. metrów kwadratowych. W terminalu pasażerowie mają do swojej dyspozycji podstawowe udogodnienia. Lotnisko posiada dwie drogi kołowania dla samolotów i w pełni wyposażony pas startowy o długości 2,5 km i szerokości 60 m. Obecnie jest jednym z najdynamiczniej roziwjających sie lotnisk w Polsce, a rocznie z jego usług korzysta już ponad 2,5 mln pasażerów!
 
Minusy: Według ankiety przeprowadzonej przez serwis turystyczny The Guide to Sleeping in Airports wśród podróżnych,  lotnisko w Modlinie znalazło się w pierwszej dziesiątce najmniej przyjaznych pasażerom lotnisk w Europie. W ankiecie pytano m.in. o czystość lotnisk, usługi lotniskowe, standard obsługi pasażerów i komfort podróżujących. Jako mankamenty lotniska w Modlinie, ankietowani wymieniali zbyt małą liczbę miejsc do siedzenia, brak możliwości ciekawego spędzenia czasu w oczekiwaniu na samolot. W niechlubnym rankingu podwarszawskie lotnisko zajęło 9 miejsce. Na czele listy znalazło się podparyskie lotnisko Beauvais - Tille, a w gronie „docenionych” wymieniono także lotniska: Frankfurt Hahn, Mediolan Bergamo, Berlin Tegel, Rzym Ciampino, Barcelona Girona, Paryż Orly, Londyn Luton i Rzym Fiumicino.
 
 
 
 
Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych
 
Lotnisko Warszawa Modlin:
 
 Telefonicznie: 32 728 30 44
 
 
 
Dojazd do lotniska:
Lotnisko Modlin znajduje się niedaleko trasy S7 prowadzącej z Warszawy do Gdańska, tuż przy drodze krajowej 62.
 
Busy:
Lotnisko obsługują przewoźnicy autobusowi. Jednym z nich jest ModlinBus. Przewoźnik ten oferuje bezpośrednie połączenie autobusowe z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin (WMI) do centrum Warszawy (Plac Defilad, naprzeciwko wejścia głównego do Pałacu Kultury i Nauki) - czas przejazdu - 40 minut! Autobusy pokonują tą trasę wahadłowo niemal 50 razy dziennie. Ich rozkład jazdy dopasowany jest do rozkładu lotów (bilety można kupić online już od 9 PLN). Od 16 marca 2016 r. Modlin Bus będzie kursować również z Dworca Wschodniego w Warszawie.
Zainteresowani mogą skorzystać z usług tego przewoźnika z Łodzi (5 razy dziennie) i Włocławka oraz Płocka (kursy 4 razy dziennie).
 
Kolej:
Do lotniska można dostać się również koleją. Przejazdy z Warszawy do Modlina obsługują Koleje Mazowieckie. W ciągu doby dostępne są na tej trasie ok. 42 połączenia kolejowe. Dalej, ze stacji kolejowej w Modlinie do terminala lotniska Warszawa Modlin można dostać się korzystając z usług specjalnych autobusów lotniskowych jeżdżących w barwach Kolei Mazowieckich. Kursują one na tej trasie co 20-30 minut.  Mogą one pomieścić do 70 pasażerów. Są klimatyzowane i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Oprócz Kolei Mazowieckich w Modlinie zatrzymują się również pociągi TLK i EIC: TLK „Mazury" (relacji: Olsztyn Główny - Warszawa Zachodnia, przez Nidzicę i Ciechanów); TLK "Kormoran" (relacji: Bielsko Biała Główna - Olsztyn Główny, przez Katowice, Częstochowę, Radomsko, Piotrków Trybunalski); TLK "Pobrzeże" (relacji: Kołobrzeg - Kraków Główny, przez Koszalin, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Malbork, Ciechanów i Warszawa); EIC "Warmia" (relacji: Kraków Płaszów-Olsztyn Główny przez Warszawę, Ciechanów, Nidzicę).

Taxi:
Firmami oficjalnie współpracującymi z lotniskiem Warszawa Modlin są: SAWA TAXI oraz TAXI MODLIN. Przejazd taksówką z/do centrum Warszawy zajmuje ok. 35-40 minut.
 
Parkingi lotniska oraz w pobliżu:
Zmotoryzowani na lotnisku w Modlinie mogą liczyć na dwa parkingi zlokalizowane na terenie lotniska. Są to krótkoterminowy PA1 (Blue Parking) i długoterminowy PA7 (Green Parking). W sezonie letnim, ze względu na spory ruch i wypełnienie parkingu krótkoterminowego, poleca się podróżnym korzystanie z parkingu długoterminowego PA7, oddalonego od terminalu lotniska o ok. 3 km, znajdującego się tuż przy drodze krajowej nr 62. Opłata za pozostawienie samochodu na tym parkingu na okres 5-7 dób kosztuje jedynie 50 PLN brutto. Co istotne, tansfer z parkingu pod sam terminal jest darmowy!

Zainteresowani, na miejscu mogą wypożyczyć samochód. Przedstawicielstwa/stanowiska firm wypożyczających  znajdują się w hali przylotów terminala. Są to: AVIS (+48 695 361 307, +48 22 572 66 25, +48 22 572 65 65); AWOS Airport Facility S.C. (+48 662 249 611, +48 22 346 53 05); BUDGET (+48 697 088 168); EUROPCAR (+48 22 650 25 64); EXPRESS (+48 12 3000 300, +48 22 212 60 97); HERTZ (+48 22 650 28 96, 48 22 846 32 15); PANEK (+48 509 811 211, +48 665 800 800); SIXT (+48 693 960 069); CARFREE (+48 794 500 550, +48 22 308 88 87).
 
 
Przewoźnicy - linie lotnicze :
Z portem lotniczym w Modlinie rozpoczęli współpracę dwaj najwięksi europejscy tani przewoźnicy: irlandzki Ryanair i węgierski Wizz Air. Jednakże wraz z czasowym zamknięciem lotniska Modlin spowodowanym remontem pasa startowewgo, tania linia lotnicza WizzAir przeniosła swoją działalność na lotnisko Chopina ogłaszając przy tym, że do Modlina nie zamierza wracać. Przeciwne stanowisko zaprezentował Ryanair. Nie dość, że przewoźnik powrócił do Modlina, to 23 października 2014 r. otworzył kolejną (po: Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku) bazę krajową, z której obsługuje ponad trzydzieści europejskich kierunków.
 
 
 
 
 
 
 
Kierunki obsługiwane przez tanią linie lotniczą Ryanair z lotniska Warszawa Modlin:
 
Ryanair - regularne przeloty: Alicante, Ateny, Barcelona, Beauvais/Paryż, Bergamo/Mediolan, Bolonia, Bristol, Charleroi/Bruksela,  Dublin, East Midlands, Eindhoven, Fuerteventura, Gdańsk, Goteborg, Glasgow-International, Gran Canaria, Kolonia/Bonn, Lizbona, Liverpool, Londyn–Stansted, Madryt, Malaga, Manchester, Oslo Rygge/Moss, Porto (od 2 listopada 2016), Rzym–Ciampino, Saloniki, Shannon, Sztokholm–Skavsta, Teneryfa-South (Południe), Tuluza (od 1 listopada 2016),  Wrocław.

Sezonowe połączenia lotnicze: Chania/Kreta, Korfu (od 2 maja 2016), Palma de Mallorca, Piza, Trapani/Birgi (Sycylia).
 
(Przewożnik realizuje obsługę wymienionych kierunków z warszawskiego lotniska - Chopina)
 
Wizz Air (Alicante, Barcelona, Bergen, Burgas, Bruksela - Charleroi, Budapeszt, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow, Goteborg, Grenoble, Katania, Korfu, Kutaisi (Gruzja), Larnaka, Liverpool, Lizbona, Londyn - Luton, Malme, Malta, Mediolan Bergamo, Oslo - Sandefjord/Torp, Paryż - Beauvais, Rzym Fiumicino, Stavanger, Sztokholm - Skavsta, Tel Aviv, Turyn, Werona.
 
 
 
Tanie Lininie Lotnicze Ryanair w Modlinie:
 
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych