REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieAerlingus - Loty do Dublina i Nowego Jorku
Linie lotnicze Aer Lingus to jak na razie narodowy przewoźnik irlandzki, który od momentu wejścia na giełdę papierów wartościowych stał się własnością części rządu irlandzkiego, tanich linii lotniczych Ryanair oraz prywatnych inwestorów. Jest on drugim co do wielkości przewoźnikiem w Irlandii. Od kilku lat tanie linie lotnicze Ryanair dążą jednak do połączenia tych dwóch firm w jedną całość, tworząc ogromny twór posiadający ponad 80% udział w rynku i mogący konkurować z innymi lotniczymi gigantami, jak Air France, British Airways bądź Lufthansą. Jak na razie firmy nie doszły do porozumienia i działają oddzielnie. Początki zaś linii lotniczych Aer Lingus sięgają roku 1935, kiedy to powstała ona z siedzibą w Dublinie w wyniku połączenia dwóch spółek współpracujących. W tym samym roku uruchomiono pierwsze połączenie Dublin – Belfast, a niedługo później działalność firmy ograniczyła się do portów lotniczych w Manchesterze i Liverpoolu z uwagi na trwające działania wojenne. Dopiero w roku 1945 linie te reaktywowały się połączeniem zrealizowanych do Londynu. Dwa lata później zaś samoloty linii Aerlingus wyleciały z Shannon w Irlandii do Nowego Jorku w USA realizując pierwsze połączenie transatlantyckie.
 
Następnie firma systematycznie uruchamiała kolejne tanie połączenia krajowe, a dzięki zrzeszeniu w organizacji Open Skies razem z liniami JetBlue, American Airlines, KLM oraz British Airlines, także połączenia międzykontynentalne. W związku z tym rozwojem, modernizacji uległa także flota firmy, wymieniając i uzupełniając ją o samoloty typu Airbus. Znakami charakteryzującymi te linie są barwy srebrno – zielone oraz znak koniczyny umieszczony na ogonach maszyn. Wychodząc naprzeciw klientom, linie Aer Lingus starają się tworzyć atrakcyjne i użyteczne połączenia, a także w wybranych połączeniach wydzieliły część tanich biletów lotniczych. W ten sposób tanie latanie jest również możliwe tymi liniami, co nie jest jednak rzeczą łatwą, szczególnie w dniach i godzinach najbardziej obleganych przez pasażerów. Ponadto linie te uruchomiły program lojalnościowy, w którym za każdy kupiony bilet przydzielane są punkty, wymieniane następnie na rabaty i obniżki. W samolotach linii wydzielone są zaś trzy klasy: ekonomiczna, elastyczna i biznesowa i w zależności od rodzaju posiadanego biletu określa się opłaty za rezerwację miejsca oraz limity bagażowe.
 
Główne bazy docelowe samolotów linii Airlingus zlokalizowane są Dublinie, Cork oraz Belfaście. Z kolei bazy docelowe realizowanych tras znajdują się w wielu miejscowościach europejskich, amerykańskich oraz afrykańskich, w tym w: Alicante, Agadirze, Amsterdamie, Atenach, Barcelonie, Berlinie, Birmingham, Bolonii, Bordeaux, Bostonie, Brukseli, Budapeszcie, Bukareszcie, Burgas, Cardiff, Chicago, Cincinnati, Cleveland, Denver, Detroit, Dubrowniku, Dusseldorfie, Edynburgu, Eindhoven, Frankfurcie, Genewie, Glasgow, Gran Canaria, Hamburgu, Houston, Ibizie, Krakowie, Las Vegas, Londynie, Madrycie, na Majorce, Mediolanie, Neapolu, Nicei, Nowym Jorku, Paryżu, Pradze, Rzymie, Salzburgu, Shannon, na Teneryfie, Warszawie, Waszyngtonie, West Palm Beach, Wiedniu oraz Zurychu. Z Polski samoloty linii Aer Lingus realizują tanie loty na następujące połączenia: Kraków – Dublin, Kraków – Nowy Jork, Warszawa – Londyn, Warszawa – Dublin oraz Warszawa – Nowy Jork.
 
Przeloty Aerlingus z Krakowa i Warszawy:
 
Kraków Dublin Krakow
Kraków Nowy Jork Krakow
 
Warszawa Dublin Warszawa
Warszawa Nowy Jork Warszawa
 
Rezerwacja Biletów Lotniczych Aerlingus
 
Telefon: 32 728 30 44
Powrót do Artykułów