REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieAerLingus Polska Irlandia. Tanie Przeloty z Warszawy do Dublina
 
AerLingus Polska Irlandia

Aer Lingus to irlandzka linia lotnicza, która jest jednocześnie narodowym przewoźnikiem tego kraju. Powstała w roku 1936 co czyni z niej najstarszą irlandzką linię lotniczą, choć zmarginalizował ją „młodszy brat” Ryanair – lider w europejskich przewozach. Siedziba Aer Lingus znajduje się w Sword pod Dublinem.
 
 
 
Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych AerLingus do Irlandii
 
+48 32 728 30 44
 
Bilety Lotnicze Aer Lingus Warszawa - Dubline
 
 
 
Główne bazy Aer Lingus mieszczą się na lotniskach w: Belfascie, Cork, Londynie – Heathrow, Londynie Gatwick i Shannon. Przewoźnik obsługuje 82 destynacje (w Europie, Ameryce Północnej i Północnej Afryce) i dysponuje flotą złożoną z 42 maszyn (są to Airbusy głównie typu A 320 ale również i A 319, 321, 330, a w zamówieniu pozostają jeszcze najnowsze A 350).
 
Aer Lingus do roku 2007 należała do sojuszu lotniczego Oneworld. Mimo, że obecnie jest poza sojuszem, irlandzka linia lotnicza posiada umowy typu codeshare z takimi przewoźnikami jak: Air Canada, British Airways, Etihad Airways, Flybe, JetBlue Airways, KLM i United Airlines.

Linia Aer lingus posiada swoje spółki: Aer Lingus Cargo i Aer Lingus Regional. Ta ostatnia regionalna spółka obsługuje połączenia lotnicze na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w sezonie letnim również na terenie Francji.

Linia lotnicza Aer Lingus, choć mniej znana w Polsce niż Ryanair, lata do naszego kraju. Obecnie jej maszyny odwiedzają jedynie warszawskie lotnisko Chopina obsługując trasę z Dublina.
 
Stąd bilety aerlingus dotyczą, póki co, jedynie połączenia: Dublin – Warszawa - Dublin. Jeszcze do niedawna aerlingus polska oznaczało możliwość zarezerwowania biletów z lotnisk w Krakowie i Poznaniu ale obecnie loty tego narodowego irlandzkiego przewoźnika zostały zredukowane do obsługi jednego połączenia: Dublin - Warszawa. Loty z Krakowa i Poznania miały charakter sezonowy. Stosunkowo niedawno Aer Lingus obsługiwał również transatlatyckie rejsy z Warszawy przez Dublin do Nowego Jorku.
 
 
Obecnie jedyne obecnie połączenie lotnicze Aer Lingus do/z Polski to wspomniane wyżej:
- Dublin - Warszawa Chopina – Dublin
 
Powrót do Artykułów