REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieBilety Lotnicze Aer Lingus. Tanie Loty z Krakowa i Warszawy do Dublina
 
Aerlingus bilety (bilety aer lingus) do Irlandii
Aerlingus Rezerwacja Biletów do Dublina
 
Aer Lingus to narodowa irlandzka linia lotnicza założona w roku 1936. Jest najstarszym irlandzkim przewoźnikiem i drugim pod względem wielkości w Irlandii po… taniej linii lotniczej Ryanair. Siedziba Aer Lingus mieści się w Sword pod Dublinem. Poza tym swoje bazy przewoźnik posiada na lotniskach w: Belfascie, Cork, Londynie – Heathrow, Londynie Gatwick i Shannon.
 
Aer Lingus obsługuje 82 destynacje (w Europie, Ameryce Północnej i Północnej Afryce) dysponując flotą złożoną z 42 maszyn (Airbusy, głównie typu A 320 ale również i A 319, 321, 330, a w zamówieniu są jeszcze najnowsze A 350).
 
Aer Lingus należał do sojuszu lotniczego Oneworld ale wystąpił z niego w roku 2007. Jednakże irlandzka linia lotnicza posiada umowy typu codeshare z takimi liniami jak: Air Canada, British Airways, Etihad Airways, Flybe, JetBlue Airways, KLM i United Airlines.
 
 
Rezerwacja Biletów Aer Lingus do Dublina
 
+48 32 729 30 44
 
 
Linia Aer lingus posiada swoje spółki w postaci: Aer Lingus Cargo i Aer Lingus Regional. Ta ostatnia regionalna spółka operuje na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w sezonie letnim również na terenie Francji.
 
   Linia lotnicza Aer Lingus, mimo że narodowa jest u nas mniej znana niż jej „młodszy brat” Ryanair. Samoloty spod znaku „koniczyny” latają do Polski. Obecnie odwiedzają jedynie warszawskie lotnisko Chopina obsługując trasę z Dublina. Stąd bilety aerlingus dotyczą, póki co, jedynie połączenia lotniczego : Dublin – Warszawa - Dublin.
 
Jeszcze do niedawna aerlingus rezerwacja oznaczała możliwość zabukowania biletów z lotnisk w Krakowie i Poznaniu ale obecnie loty narodowego irlandzkiego przewoźnika z wymienionych krajowych portów lotniczych zostały zawieszone.
 
Połączenia Aer Lingus z Krakowa i Poznania miały charakter sezonowy. Jedyne obecnie połączenie lotnicze do/z Polski Aer Lingus to:
 
- przeloty Dublin - Warszawa Chopina – Dublin
- przeloty Kraków (sezonowo)
- przeloty Poznań (sezonowo)
 
Powrót do Artykułów