REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieBilety Lotnicze Amsterdam
 
Bilety Lotnicze Amsterdam
 
Holandia jako atrakcyjny kierunek, do tej pory postrzegana była jako kraj, do którego najłatwiej było dojechać korzystając z transportu własnego lub z dogodnych połączeń autokarowych. Od niedawna do dyspozycji podróżnych są również tanie połączenia lotnicze obsługiwane przez niskokosztowe linie takie jak: Ryanair czy Wizz Air. Co prawda kierunków z Polski do Holandii nie ma wiele ale za to można do tego niewielkiego europejskiego kraju polecieć z kilku krajowych lotnisk. Najpopularniejszym holenderskim lotniskiem, dostępnym z Polski jest Eindhoven.
 
Loty do Eindhoven obsługiwane są z: Gdańska (Wizz Air), Katowic (Wizz Air), Krakowa (Ryanair), Poznania (Wizz Air), Warszawy Chopina (Wizz Air), Warszawy Modlina (Ryanair) i Wrocławia (Wizz Air). Niedawno w rozkładzie lotniska w Katowicach Pyrzowicach pojawiły się tanie loty (Wizz Air) do kolejnego holenderskiego portu lotniczego: Maastricht /Aachen. I to niemal cała „holenderska” oferta gdyby nie rejsy do najbardziej pożądanego portu lotniczego – Schiphol w Amsterdamie. To obecnie piąte największe europejskie lotnisko obsługuje ledwie kilka kierunków z i do Polski.
 
Do Amsterdamu z Polski latają: Adria Airways (z Łodzi), Air Baltic (od 26 października 2015 r.) z Gdańska; KLM i PLL LOT z Warszawy Chopina i latający dla KLM Cityhopper z Krakowa. Do niedawna tanie loty do Amsterdamu obsługiwała również upadła linia Eurolot. Zapotrzebowanie pasażerów na bezpośrednie tanie loty do Amsterdamu jest znacznie większe. Być może w niedalekiej przyszłości pod hasłem: bilety Amsterdam lub bilety lotnicze Amsterdam w wyszukiwarce jako wykonawcę usługi ujrzymy tanią linię lotniczą… Ryanair. Irlandzka linia lotnicza dawno przestała być przysłowiowym „Kopciuszkiem” na rynku przewozów lotniczych i obecnie występuje w roli potentata dyktującego lotniskom swoje warunki.
 
Jak nieoficjalnie wiadomo Ryanair prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma dużymi portami lotniczymi w Europie, w tym również z lotniskiem w Amsterdamie. Oznacza to zmianę strategii w działaniu tej taniej linii lotniczej. Do tej pory korzystający z niewielkich i oddalonych od centrów dużych miast portów lotniczych Ryanair, powoli będzie przenosił swoje usługi na wielkie lotniska Europy. Być może tanie bilety do Amsterdamu na loty z Polski, za sprawa Ryanair, staną się wkrótce faktem.
 
Powrót do Artykułów