REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieBilety Lotnicze na Lotnisko Luton, Anglia
 
Bilety Lotnicze na Lotnisko Luton
Tanie Loty z Polski do Anglii
 
Port lotniczy Luton jest jednym z sześciu lotnisk obsługujących aglomerację Londynu i zarazem czwarty z nich pod względem wielkości. Ustępuje lotniskom: Heathrow, Gatwick i Stansted. Rocznie z Luton korzysta ponad 10 mln podróżnych czyli porównywalnie do naszego stołecznego lotniska im. Chopina (Okęcie). Czyni go to szóstym najbardziej „zapracowanym” lotniskiem Wielkiej Brytanii. Lotnisko położone jest ok. 3 km na wschód od centrum miasta Luton i ok. 56 km na północ od Londynu.
 
Mimo sporego oddalenia od stolicy kraju lotnisko jest nieźle skomunikowane. Obok niego przebiega autostrada M1. Obsługują je przewoźnicy autobusowi jak: Green Line Coaches czy EasyBus (którzy z Luton dojeżdżają bezpośrednio do Victoria Coach Station i Liverpool Street Station). Z kolei inny przewoźnik autobusowy - National Express – obsługuje przewozy z Luton do lotniska Londyn Stansted. W roku 1999 oddano do użytku stację kolejową obsługującą lotnisko - Luton Airport Parkway. Kursują z niej pociągi zmierzające bezpośrednio do: Bedford, Brighton, St. Albans, Londynu, Wimbledonu, Sutton i na lotnisko Gatwick.
 
 
Rezerwacja i Sprzedaż. Bilety Lotnicze na Lotnisko Luton
 
+48 32 728 30 44
 
Tanie Loty Ryanair, Wizzair z Polski do Luton
 
 
Lotnisko Londyn Luton specjalizuje się głównie w obsłudze tanich linii lotniczych. Swoją bazę mają na nim m.in. linie lotnicze: EasyJet, Monarch i Thomson Airways. Co ciekawe, w ostatnim roku najwięcej pasażerów z Luton przewieziono do… Budapesztu. A to za sprawą sprawnie operującego stamtąd węgierskiego taniego przewoźnika – znanej u nas linii lotniczej Wizz Air. I chociaż największym użytkownikiem lotniska jest tania linia lotnicza easyJet, Wizzairowi nie można odmówić operacyjnej skuteczności.
 
Jest on drugim najsprawniejszym przewoźnikiem korzystającym z Luton. Wręcz z tym lotniskiem utożsamiany. W przelotach Wizzaira do Londynu, mówi się, że jest to „lotnisko Wizzaira”.
 
Z Polski bilety lotnicze na lotnisko Luton można zarezerwować z kilku krajowych portów lotniczych i jest to również zasługa Wizzaira. Trasa do Londynu jest jedną z najbardziej dochodowych o czym świadczy częstotliwość połączeń Wizzair. Często obsługująca loty do Londynu Luton węgierska tania linia wprowadza równie częste promocje stąd bilety lotnicze na lotnisko Luton można niejednokrotnie kupić po bardzo atrakcyjnych cenach.
 
Z Luton operuje również największy rywal Wizzaira na naszym niebie – irlandzki Ryanair. Jednakże w swojej siatce połączeń posiada on z Luton jedno połączenie do Polski i są to tanie loty do Rzeszowa. Więcej rejsów do Londynu z naszego kraju Ryanair obsługuje na swoje lotnisko bazowe – Stansted.
 
Niżej zamieszczamy wykaz aktualnych tanich połączeń lotniczych z Polski na lotnisko Luton wraz z obsługującymi je liniami:
- loty Gdańsk – Londyn Luton – Gdańsk (Wizz Air)
- loty Katowice – Londyn Luton – Katowice (Wizz Air)
- loty Lublin - Londyn Luton – Lublin (Wizz Air)
- loty Poznań - Londyn Luton – Poznań (Wizz Air)
- loty Szczecin - Londyn Luton – Szczecin (Wizz Air)
- loty Warszawa Chopina - Londyn Luton – Warszawa Chopina (Wizz Air)
- loty Wrocław - Londyn Luton – Wrocław (Wizz Air)
- loty Rzeszów - Londyn Luton – Rzeszów (Ryanair)
 
 
Powrót do Artykułów