REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieLoty Gdańsk - Bristol
 
Loty Gdańsk Bristol
Tanie Bilety Polska Anglia
 
Gdańskie lotnisko Rębiechowo to trzeci port lotniczy w kraju. Rocznie obsługuje on niemal 3,3 mln pasażerów. Położone na północy kraju blisko dużych ośrodków (12 km od Gdańska, 10 km od Sopotu i 23 km od Gdyni) gdańskie lotnisko jest „bramą” dla kierunków skandynawskich. Lotnisko obsługuje najwięcej, ze wszystkich krajowych lotnisk, tras do Norwegii i Szwecji.
 
Głównie dzięki operatywności taniej linii lotniczej Wizz Air, która w Gdańsku posiada swoją największą bazę i jest zarazem największym użytkownikiem tego lotniska. Drugim po Skandynawii kierunkiem są tanie loty do Wielkiej Brytanii. Tu dominują trasy do Londynu (Stansted i Luton), a po nich przeloty do: Birmingham, Liverpoolu, Leeds/Bradford, Doncaster/Sheffield, Manchesteru czy Bristolu.
 
W tym ostatnim kierunku – loty Gdańsk Bristol - specjalizuje się rywal wizzara tania linia lotnicza Ryanair. W sezonie zimowym(od października do marca) loty Gdańsk Bristol obsługiwane są przez Ryanaira dwa razy tygodniowo. Rejs na oddalone od Gdańska o 1460 km lotnisko w Bristolu trwa ok. 1,5 godziny.
 
 
Powrót do Artykułów