REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieTanie Linie easyJet do Londynu, Liverpool, Paryża, Hamburga, Bristolu, Belfastu
 
Easy Jet – to brytyjskie tanie linie lotnicze założone w roku 1995 z inicjatywy cypryjskiego Greka Steliosa Haji-Ioannou. Linia rozpoczęła działalność dwoma wydzierżawionymi Boeingami 737 – 200, którymi obsługiwała wahadłowo dwa kierunki:
 
- Londyn/Luton - Glasgow 
- Londyn/Luton - Edynburg.
 
Od samego początku linia lotnicza easyJet nastawiała się na obsługę najbardziej atrakcyjnych turystycznie i biznesowo europejskich kierunków.
 
 
Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych
 
+48 32 728 30 44
 
Tanie Linie Lotnicze easyJet z Lotniska Krakow Balice
 

Obecnie tanie linie lotnicze easyJet to drugi po Ryanairze, niskokosztowy przewoźnik w Europie. Można go zaliczyć do najprężniej działających przewoźników na rynku tanich przewozów lotniczych. W roku 2014 tanie linie easyJet przewiozły ponad 65 mln pasażerów. Linia dysponuje nowoczesną flotą 218 samolotów (Airbusy - głównie A 319). Jest to jedna z najmłodszych flot, która jest stale wymieniana i modernizowana. Nowa flota zapewnia przewoźnikowi tańszą obsługę i niższe koszty utrzymania. To również zaufanie pasażerów i ich bezpieczeństwo.

Linia lotnicza easyJet obsługuje ponad 130 kierunków łącząc ponad trzydzieści krajów. Brytyjski przewoźnik dysponuje siecią 24 baz rozsianych po całej Europie. Największe z nich mieszczą się na londyńskich lotniskach: Gatwick, Luton i Stansted, a największe pozabrytyjskie bazy przewoźnika znajdują się na lotniskach: Mediolan – Malpensa i ostatnio Berlin – Schonefeld.
 
Tanie linie lotnicze easyJet posiadają również własną filię. Jest nią Easy Jet Switzerland. O prestiżu tego taniego przewoźnika może świadczyć fakt, iż został on ostatnio partnerem linii lotniczych Emirates. Dzięki temu partnerstwu zebrane w programie lojalnościowym Emirates – Skywards mile można wymienić na loty z siatki rozkładowej easyJet.

W Polsce tanie linie lotnicze easyJet są obecne jedynie na lotnisku w Krakow Balice. Obsługują z niego dziewięć połączeń lotniczych, podanych niżej, europejskich kierunków:

- loty Kraków - Belfast International – Krakow (Irlandia Płn.)
- loty Kraków - Bristol – Krakow (Anglia)
- loty Kraków - Edynburg – Krakow (Szkocja)
- loty Kraków - Liverpool – Krakow (Anglia)
- loty Kraków - Londyn Gatwick – Krakow (Anglia)
- loty Kraków - Paryż Charles de Gaulle – Krakow (Francja)
- loty Kraków - Bazylea Mulhouse-Freiburg - Krakow (easyJet Switzerland)
- loty Kraków - Hamburg (Niemcy)
- loty Kraków - Lyon - Krakow (od 29 marca 2015 r.)
 
Zespół FlyPartner.pl
Powrót do Artykułów