REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieWizzair Paryż, Francja. Tanie Bilety Lotnicze
 
WizzAir Paryż
 
Francja, choć to popularny kierunek nie cieszy się uznaniem tanich przewoźników lotniczych na miarę oczekiwań pasażerów. Znacznie więcej połączeń lotniczych z Polską posiada choćby dalej leżąca Hiszpania. Do niedawna trasę z Polski do Francji obsługiwali jedynie narodowi przewoźnicy: Air France i PLL LOT łącząc ze sobą obie stolice. Jednakże od czasu pojawienia się na rynku przewozów tanich linii lotniczych, w przelotach z Polski do Francji sytuacja, nieznacznie, ale uległa zmianie na korzyść.
 
Tani przewoźnicy, przynajmniej na najpopularniejszej trasie, do Paryża, zwiększyli częstotliwość lotów i co istotne – obniżyli ceny biletów lotniczych. Oprócz tanich lotów do Paryża można jeszcze wymienić bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski do: Lyonu (easyJet z Krakowa) i Marsylii (Ryanair z Modlina). Trasy z Polski do Francji obsługują linie lotnicze: Air France, PLL LOT, easyJet, Ryanair, Wizz Air i ostatnio również Transavia France.
 
Większość połączeń lotniczych z Polski do Paryża to tanie loty na obsługujące stolicę Francji lotnisko Beauvais. Ten jeden z trzech funkcjonujących portów lotniczych francuskiej stolicy leży ok. 80 km na północ od centrum Paryża. Nie cieszy się wprawdzie dobrą opinią pasażerów (m.in. zamykane na noc terminale), ale relatywnie niskie opłaty lotniskowa są gwarantem tanich biletów lotniczych z Polski do Paryża. Lotnisko specjalizuje się w obsłudze tanich przewoźników, z których największym użytkownikiem Beauvais jest linia lotnicza Ryanair. Jednakże najwięcej połączeń lotniczych do naszego kraju utrzymuje stamtąd tania linia lotnicza Wizzair.
 
Wizz air Paryż to pięć obsługiwanych tras z Polski wobec trzech Ryanaira. Wszystkie zamieszczamy w zestawieniu poniżej. Dodatkowo, dla zainteresowanych, wymieniamy także trasy i obsługujących je przewoźników latających z Polski na inne paryskie lotniska: Charlesa de Gaulle’a i Orly.
 
Lotnisko Paryż Beauvais:
- loty Gdańsk – Paryż Beauvais – Gdańsk (Wizz Air)
- loty Katowice – Paryż Beauvais – Katwice (Wizz Air)
- loty Poznań – Paryż Beauvais – Poznań (Wizz Air)
- loty Warszawa Chopina – Paryż Beauvais – Warszawa Chopina (Wizz Air)
- loty Wrocław – Paryż Beauvais – Wrocław (Wizz Air)
 
Kraków – Paryż Beauvais – Kraków (Ryanair)
- przeloty Warszawa Modlin – Paryż Beauvais - Warszawa Modlin (Ryanair)
- przeloty Wrocław – Paryż Beauvais – Wrocław (Ryanair)
 
 
Lotnisko Paryż Orly:
- przeloty Warszawa Chopina – Paryż Orly – Warszawa Chopina (Transavia France)
 
Lotnisko Paryż Charles de Gaulle:
- przeloty Kraków – Paryż de Gaulle Airport – Kraków (easyJet)
- przeloty Warszawa Chopina – Paryż de Gaulle Airport – Warszawa Chopina (Air France, PLL LOT)
 
 
Powrót do Artykułów