REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieBilety Lotnicze Charków Euro 2012
Charków – Euro 2012. Charków to drugie pod względem wielkości miasto w Ukrainie, położone w północno wschodniej części kraju. Jest to ważny ośrodek przemysłowy, głównie jeszcze w czasie działania w ramach Związku Radzieckiego. Po rozpadzie państwa, dla Charkowa dostosowującego się do wymogów gospodarki rynkowej, znaczenie przemysłu dla gospodarki zmniejszyło się. Większą rolę zaczęły odgrywać usługi, w tym głównie te, turystyczne. W mieście znajduje się wiele zabytków i miejsc, godnych polecenia do zwiedzania. Do zapewne przyciągnie i zainteresuje także licznych kibiców sportowych, którzy przybędą do Charkowa, w związku z rozgrywkami sportowymi w ramach Euro 2012. Bowiem Charków został wybrany jako jedno z ośmiu miast polsko – ukraińskich na gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.
 
Zgodnie z przyjętym terminarzem spotkań, w Charkowie mecze piłkarskie rozegrane zostaną pomiędzy reprezentacjami Holandii, Niemiec, Dani i Portugalii. W celu sprawnej obsługi tak dużej i prestiżowej imprezy sportowej W Charkowie podjęte zostały liczne przedsięwzięcia i inwestycje mające na celu usprawnienie ogólnej infrastruktury miasta. Najważniejsze działania modernizacyjne objęły stadion Metalist. W następnej kolejności remontom poddane zostały drogi dojazdowe w mieście, miejsca hotelowe, a także międzynarodowy port lotniczy, mający zapewnić sprawny i szybki transport. W porcie tym wybudowano nowy terminal pasażerski o przepustowości 1300 osób na godzinę, zmodernizowano pas startowy, a także przygotowano liczne miejsca parkingowe.
 
Zgodnie z terminarze spotkań, na stadionie Metalist w Charkowie pierwszy mecz rozegrany zostanie 9 czerwca 2012 roku pomiędzy drużynami Holandii i Niemiec. Następnie odbędą się tam mecze: Holandia – Niemcy – w dniu 13 czerwca 2012 roku, oraz Portugalia – Holandia – w dniu 17 czerwca 2012 roku. Dla zapewnienia transportu zewnętrznego, linie lotnicze działające w porcie lotniczym Charków planują uruchomić nowe połączenia, niezbędne do realizacji zamierzonego celu. Połączenia lotnicze realizowane do Charkowa z państw goszczących tam podczas Euro 2012 odbywać się mogą obecnie z przesiadką w innym państwie europejskim, np. w Polsce. Jednym z przewoźników lotniczych do Charkowa (Kharkov) są Ukraińskie Linie Lotnicze Aerosvit Airlines wykonujące swoje przeloty na trasie: (Kharkov-Kijów;  Kraków-Charków; Londyn-Charków; Lwów-Charków; Lwów-Charków; Stuttgart-Charków; Warszawa-Charków; Stockholm-Charków; Praga-Charków; Ryga-Charków; Moskwa-Charków; Mińsk-Charków; Hamburg-Charków; Dusseldorf- Charków połączenia aktywne w wyszukiwarce od 02.06.2012r; Budapeszt-Charków; Ateny-Charków).
Loty do Charkowa świadczą ponadto takie linie jak LOT na trasie (Katowice - Charków) oraz (Gdańsk - Charków) a także Lufthansa na trasie (Poznań - Charkow) oraz (Wrocław - Charków).
 
 
Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych
z i do Charkowa
 
Zadzwoń: 32 728 30 44
 
lub przejdź do wyszukiwarki biletów lotniczych on line

 
 
 

 
Powrót do newsów