REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieBilety Lotnicze Donieck Euro 2012
Donieck – Euro 2012. Donieck to jedno z większych miast ukraińskich, położone w obwodzie donieckim. Jest to miasto o typowo przemysłowym charakterze, przez co nie dysponuje wieloma zabytkami i atrakcjami, które mogłyby zainteresować turystów. Doniec połączony jest węzłem kolejowym i drogowym z Moskwą i Kijowem. W związku z decyzją, iż organizacja Mistrz Europy w Piłce Nożne Euro 2012 została powierzona Polsce i Ukrainie, Doniec wybrany został jako jedno z czterech miast-gospodarzy po stronie ukraińskiej. Decyzja ta wywołała jednocześnie konieczność podjęcia licznych inwestycji i przedsięwzięć, mających na celu usprawnienie infrastruktury na potrzeby realizacji imprezy. Główne działania miasta skupiały się na budowie stadionu piłkarskiego wraz z infrastrukturą uzupełniającą. Zadanie to zostało już wykonane i stadion Donbass Arena w Doniecku został oddany do użytku w 2009 roku, jako pierwszy ze stadionów przygotowywanych na Euro 2012. Obiekt ten pomieścić może 51 tysięcy Kobiców, a wymiary jego boiska głównego wynoszą 105 metrów długości i 68 metrów szerokości. W obiekcie tym zastosowano profesjonalne i nowoczesne rozwiązania, przez co spełnił on wysokie wymagania kwalifikujące do klasy „elite” i zaliczony został do grupy najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie.
 
Zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem spotkań na Euro 2012 w Doniecku rozegranych zostanie pięć meczy, z czego trzy grupowe, jeden ćwierćfinałowy i jeden półfinałowy. Pierwszy mecz rozegrany zostanie tam 11 czerwca 2012 roku pomiędzy reprezentacjami Francji i Anglii, następnie odbędzie się mecz Ukraina – Francja i na zakończenie rozgrywek grupowych mecz Anglia – Ukraina.
Wraz z reprezentacjami do miast-gospodarzy przybywać będą także liczni kibice i inne osoby towarzyszące. Zakłada się, iż najpopularniejszą formą transportu, bo najszybszą będzie transport lotniczy.
 
W Doniecku funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy, który dla potrzeb organizowanej imprezy poddany został rozbudowie i modernizacji. Obecnie z portu tego nie są oferowane bezpośrednie połączenia lotnicze do państw goszczących podczas Euro 2012. Alternatywą mogą być tu połączenia lotnicze z przesiadką w Polsce. Z Warszawy bowiem realizowane są trasy do Doniecka, zaś do Warszawy zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i Francji dolecieć można dzięki licznym trasom obsługiwanym zarówno przez tradycyjne, jak i tanie linie lotnicze. Jednym z istotniejszych przewoźników do Doniecka będzie Aerosvit Airlines (Ukraińskie Linie Lotnicze) wykonujące swoje przeloty m.in na trasach: (Ateny-Donieck; Bukareszt-Donieck; Budapeszt-Donieck; Kopenhaga-Donieck; Hamburg-Donieck; Dusseldorf-Donieck; Kaliningrad-Donieck; Charków-Donieck; Kijów-Donieck; Kraków-Donieck; Londyn-Donieck; Lwów-Donieck; Moskwa-Donieck; Odessa-Donieck; Praga-Donieck; Ryga-Donieck; Sztokholm-Donieck; Stuttgart-Donieck; Saloniki-Donieck; Wilno-Donieck).
 
 
Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych
z i do Doniecka
 
Zadzwoń: 32 728 30 44
 
lub przejdź do wyszukiwarki biletów lotniczych on line

 
Powrót do newsów