REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieBilety Lotnicze Kijów Euro 2012
Kijów – Euro 2012. Kijów to miasto ukraińskie położone na brzegu Dniepru, na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych Europy Wschodniej. Obecnie jest to nowoczesne miasto i prężnie rozwijający się ośrodek przemysłowy i kulturalny Ukrainy. Dla licznych turystów w Kijowie znajdują się piękne zabytki architektoniczne, które zostały także wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wśród obiektów tych znajdują się liczne cerkwie i inne obiekty, którym uroku dodaje zatopienie ich w pięknych, zielonych krajobrazach miasta. W Kijowie podejmowanych jest także wiele różnorakich inwestycji i przedsięwzięć mających na celu rozwój i ożywienie tej metropolii. To też stało się czynnikiem decydującym o tym, iż Kijów stał się jednym z miast gospodarzy organizujących Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.
 
Organizacja tak ważnej i prestiżowej imprezy sportowej wymaga perfekcyjnej organizacji infrastrukturalnej. W Kijowie w tym też celu podjęto się rozbudowy i modernizacji starego stadionu olimpijskiego, na bazie którego powstał nowoczesny obiekt sportowy wraz z infrastrukturą uzupełniającą, pod nazwą Narodowy Kompleks Sportowy „Olimpijski”. Sam stadion ma wymiary 105 x 68 metrów i pomieścić może 90 tysięcy kibiców. Inne inwestycje związane z organizacją Euro 2012 to modernizacja dróg dojazdowych, a także przygotowanie odpowiedniej ilości miejsc noclegowych, zgodnych ze stawianymi standardami jakości. W Kijowie, oprócz rozrywki trzech meczy grupowych oraz jednego meczu ćwierćfinałowego, planowana jest realizacja meczu finałowego, co znacznie zwiększa wagę tego wydarzenia. Wiązać się będzie przede wszystkim z przyjazdem do miasta milionów kibiców różnych narodowości, którym zapewnić należy profesjonalną i szybką obsługę. Mecz finałowy rozegrany ma być 01 lipca 2012 roku, na zamknięcie Mistrzostw. Wcześniej, w Kijowie planowane jest rozegranie meczu ćwierćfinałowego, a jeszcze wcześniej w odstępach czterodniowych, rozpoczynając od 11 czerwca 2012 roku meczy grupowych: Ukraina – Szwecja, Szwecja – Austria oraz Szwecja – Francja.
 
Jedną z form transportu, która cieszy się największym zainteresowaniem wśród pasażerów jest transport lotniczy. Jest to szybka forma, która podczas rozgrywek Euro 2012 będzie mocno eksploatowana. Dzięki dostępności Kijowa do trzech portów lotniczych: Żulianów, Boryspol i Hostomla, obsługa transportowa turystów zagranicznych będzie zapewniona. W chwili obecnej z portu lotniczego w Kijowie polecieć można do następujących miast państw goszczących podczas Euro 2012: Sztokholm w Szwecji – liniami Aero Svit na trasach (Ateny-Kijów; Berlin-Kijów; Bukareszt-Kijów; Budapeszt-Kijów; Kopenhaga-Kijów; Dniepropietrowsk-Kijów; Donieck-Kijów; Dusseldorf-Kijów; Hamburg-Kijów; Kaliningrad-Kijów; Harkow-Kijów; Kraków-Kijów; Londyn-Kijów; Moskwa-Kijów; Praga-Kijów; Ryga-Kijów; Sofia-Kijów; Sztokholm-Kijów; Stuttgart-Kijów; Tallinn-Kijów; Telaviv-Kijów; Wilno-Kijów; Warszawa-Kijów) tanimi liniami lotniczymi Wizz Air na trasach (Sztokholm-Kijów; Hamburg-Kijów; Dortmund-Kijów; Kolonia-Kijów; Wenecja-Kijów; Barcelona-Kijów; Walencja-Kijów; Londyn Luton-Kijów; Memmingen-Kijów; Antalya-Kijów; Symferopol-Kijów). Inne, alternatywne trasy realizowane mogą być do Kijowa z przesiadkami np. w polskich portach lotniczych w Katowicach, bądź w Warszawie, z których realizowane są następnie bezpośrednie połączenia lotnicze do Kijowa.
 
 
Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych
z i do Kijowa
 
Zadzwoń: 32 728 30 44
 
lub przejdź do wyszukiwarki biletów lotniczych on line

 
 
 
 
 
Powrót do newsów