REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieUpadek Eurolot!
 
Likwidacja Eurolot! Od kwietnia zawiesza połączenia.
 
 
Wszystko wskazuje na to, że działająca na polskim rynku od 1996 tania linia lotnicza Eurolot już wkrótce przestanie istnieć. Nie jest żadną tajemnicą, że od kilku lat spółka zamiast spodziewanych zysków przynosi straty. Wszystkie loty przewoźnika do 31 marca 2015 r. będą obsługiwane zgodnie z planem. Po tym okresie, w rozpoczynającym się sezonie letnim, Eurolot wstrzymuje realizację połączeń z własnej siatki lotów.
 
Dla przypomnienia polski przewoźnik lata na trasach wewnętrznych i Europejskich (do: Austrii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Francji), w tym również na destynacjach wakacyjnych jak np. do: Chorwacji (Zagrzebia, Dubrownika, Splitu). Podróżni, którzy dokonali rezerwacji po tym terminie będą mogli zmienić przewoźnika lub - tam gdzie nie ma alternatywnych połączeń - otrzymają 100 % zwrotu kosztów biletu. Wszystkie maszyny Eurolotu (11 samolotów typu Bombardier Q400) zasilą flotę LOT-u. Jeden zaś wróci do leasingodawcy.
 
Podłoża upadłości firmy, znawcy branży, dopatrują się w wybujałych ambicjach zarządu spółki, inwestycjach w zbyt dużą, jak na potrzeby linii, nową flotę wspomnianych Bombardierów i w obsłudze nierentownych połączeń. Jak twierdzą krytycy spółki nie do końca jasna jest także współpraca z upadłą ostatnio tanią linią lotniczą 4You Airlines.
 
Zespół: Flypartner.pl
Powrót do newsów