REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieWznowione Loty Ryanair Warszawa Modlin
Ryanair wraca do Modlina!
 
Po długiej, prawie rocznej, przerwie spowodowanej uszkodzeniem pasa startowego tanie linie lotnicze Ryanair wykonujące przeloty z Warszawskiego lotniska Chopina ponownie wraca na lotnisko w Modlinie. Ma to nastąpić już 30 września 2013 r. Co istotne, na powrót nie zdecydowała się jeszcze żadna z linii operujących wcześniej z tego podwarszawskiego lotniska. Konkurent Irlandczyków Wizz Air nie zamierza do Modlina wracać w ogóle. Tania linia Ryanair przeniesie do Modlina wszystkie dotychczasowe swoje połączenia, które obsługiwała z lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo chce uruchomić dwie nowe trasy do: Alicante (Hiszpania) i Salonik (Grecja) a na wielu istniejących zwiększyć intensywność wykonywanych połączeń lotniczych. Wprowadza także nowość: dwa codzienne rejsy krajowe (w marcu 2014 r.) z tanimi biletami na trasach Warszawa Modlin – Gdańsk i Warszawa Modlin - Wrocław.
 
Atutem lotniska w Modlinie mają być: tanie opłaty lotniskowe, tanie parkingi, łatwe i wygodne połączenia autobusowe, wahadłowo kursujący autobus i dowożący pasażerów pociąg z Modlina do centrum Warszawy. Lotnisko posiada już system ILS kategorii I ale w przyszłym 2014 roku ma dysponować system ILS II kategorii II i będzie to drugi taki system w kraju.
 
Ryanair poważnie rozważa także założenie w Modlinie swojej kolejnej, trzeciej w naszym kraju, bazy operacyjnej. Decyzję uzależnia m.in. od oczekiwanych dostaw nowych samolotów. Irlandzki przewoźnik zamówił 175 maszyn, z których 75 zastąpi najbardziej wyeksploatowane samoloty, a pozostała setka wspomoże rozwój sieci nowych połączeń. Według umowy zamówienie na Boeingi 737 ma być zrealizowane w latach 2014 – 2018.
Powrót do newsów