REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieRyanairem przez Atlantyk?!
Jak zapowiada szef irlandzkiego taniego przewoźnika – Michael o’Leary w ciągu pięciu najbliższych lat Ryanair nie tylko zdominuje całkowicie połączenia na krótkich, wewnątrzeuropejskich, dystansach ale i – wszystko na to wskazuje - rozpocznie realizację połączeń długodystansowych do USA. Transatlantyckie połączenia do dziesięciu miast amerykańskich (zarówno na wschodnim jak i na zachodnim wybrzeżu) planowane są z pięciu miast europejskich. A ceny? 10 funtów lub 10 euro za bilet przez Atlantyk. Jednym słowem oferta nie do przelicytowania przez konkurencję.
Do roku 2018 przewoźnik ma powiększyć flotę o kolejne sto maszyn (obecnie posiada 305 samolotów), planując rocznie przewozić… 100 mln pasażerów (obecnie jest to ok. 80 mln podróżnych)!
By pomysł lotów długodystansowych mógł się zmaterializować Ryanair będzie musiał dokonać kolejnej rewolucji. Przewozy przez Atlantyk ma obsługiwać założona przez niego nowa spółka. Póki co, zarząd tej taniej linii chce przejąć narodowego irlandzkiego przewoźnika Aer Lingus, który ma w swej ofercie połączenia długodystansowe i nadające się do ich wykonywania maszyny. Trzeba wiedzieć, że obecne samoloty Ryanaira Boeingi 737 – 800 nie spełniają stawianych wymogów do wykonywania lotów długodystansowych.
Powrót do newsów