REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieBilety Lotnicze Sprint Air z Olsztyna do Krakowa i Berlina
 
Rusza nowe lotnisko Olsztyn – Mazury w Szymanach!
Bilety Lotnicze Sprint Air do Berlina i Krakowa z Szyman
 
 
Już niebawem Polska wzbogaci się o kolejne lotnisko obsługujące regularne połączenia lotnicze. Będzie nim Olsztyn – Mazury w Szymanach. A z początkiem nowego roku, 21 stycznia 2016 r., ruszą z niego pierwsze loty. Będą to rejsy do: Krakowa i Berlina - Tegel.
 
Informacje o otwarciu nowego lotniska już od jakiegoś czasu krążyły wśród zainteresowanych. Nieznany był jednak przewoźnik, który miałby rozpocząć regularne loty z Szyman. Obecnie wiadomym jest, że będzie to linia lotnicza Sprint Air.
 
Obie wymienione trasy będą obsługiwane przez przewoźnika – samolotem SAAB 340 – trzy razy tygodniowo. Loty na trasie: Olsztyn/Szymany – Berlin będą obsługiwane we: wtorki, czwartki i soboty z wylotami o godzinie 8:30 (czas lotu ok. 1 godziny i 45 minut). Loty powrotne z Niemiec planowane są na godzinę 15:30.
 
Z kolei krajowe rejsy z Szyman do Krakowa zaplanowano na: środy, piątki i niedziele z wylotami z Szyman o godzinie 8:30 (w niedziele o 16:20) i lotem powrotnym z Krakowa o godzinie 18:05 (w niedziele o 20:30). Bilety na nowe trasy można rezerwować od 1 grudnia 2015 r.
 
Linia lotnicza Sprint Air powstała w roku 200 jako spółka świadcząca usługi na rynku lotniczym. Rok później rozpoczęła swoją działalność. Przewoźnik skupiał się głównie na przewozach ładunków jak i rozkładowych i czarterowych lotach pasażerskich. Od 2011 r. Sprint Air rozpoczął regularne rejsy na trasie z Zielonej Góry do Warszawy.
 
Następnie jako podwykonawca PLL LOT obsługiwał przewozy na trasie z Warszawy do Bydgoszczy, a od 2013 r. loty z Warszawy do Katowic. Teraz przyszła kolej na nowa trasę z Olsztyna do Krakowa i Berlina.
 
Baza operacyjna przewoźnika mieści się na warszawskim lotnisku im. Chopina. Jego flotę stanowi trzynaście samolotów (z tego dwa w wersji pasażerskiej) typu SAAB 340 i dwa czeskie Turbolety.
 
Zespół: Flypartner.pl
Powrót do newsów