REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieLOT - nowe trasy do USA z Rzeszowa i Katowic
 
LOT-em do USA z Rzeszowa i Katowic!
 
Wszystko na to wskazuje, że już w przyszłym roku polecimy naszymi rodzimymi liniami lotniczymi – LOT -  do Stanów Zjednoczonych z dwóch regionalnych portów lotniczych: Katowic i Rzeszowa. Z Katowic samoloty będą latać do Chicago, a z Rzeszowa do Nowego Jorku (prawdopodobnie na lotnisko Newark). Dla Katowic będzie to pierwsze regularne połączenie dalekiego zasięgu, dla Rzeszowa zaś jego kontynuacją gdyż lotnisko to obsługiwało już loty do USA w latach 2007-2010.
 
O transatlantyckie połączenie zbiega również lotnisko w Krakowie jednakże na przeszkodzie stoi (ponoć!) zbyt krótki pas krakowskiego lotniska zdolny obsługiwać maszyny dalekiego zasięgu. Z tą opinią nie zgadza się prezes krakowskiego lotniska, „odgrażając” się, że jeżeli w planach lotów długodystansowych LOT pominie Kraków to zostaną poczynione starania w celu zaproszenia do obsługi połączeń transatlantyckich jakiegoś innego przewoźnika.
 
W ciągu kilku najbliższych tygodni PLL LOT przedstawi siatkę połączeń na rok 2016 i wszystko już będzie jasne. Tak czy inaczej wygląda na to, że nasz narodowy przewoźnik kryzys ma już za sobą.
 
Zespół: Flypartner.pl
Powrót do newsów