REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Air Berlin Kraków Balice
 
Kraków, Linie Lotnicze Air Berlin
Kraków Balice  Airport KRK
 
Krakowskie lotnisko Balice jest drugim po lotnisku im. Chopina portem lotniczym w Polsce pod względem natężenia ruchu pasażerskiego. Rocznie korzysta z niego ok. 3,5 mln pasażerów. Lotnisko dynamicznie się rozwija i przewiduje się, że około roku 2025 krakowski port będzie obsługiwać 6,5 mln podróżnych. Wszystko na to wskazuje. Już zapowiedziano rozbudowę Balic. Powiększona będzie tzw. część operacyjna portu, wybudowany czterogwiazdkowy hotel, a przede wszystkim trzykrotnie powiększony terminal pasażerski (z obecnych 15 do 56 tys. m kw). Krakowskim portem zainteresowani są tani przewoźnicy, którzy jak choćby Ryanair czy Easy Jet mają tam swoje bazy operacyjne.
 
Lotnisko obsługuje także linię Norwegian (obecne tylko w czterech miastach) i wielokrotnie uhonorowywaną prestiżowymi nagrodami (m.in. Linią roku 2008, czy wg londyńskiej firmy konsultingowej zajmującej się ruchem lotniczym - Skytrax - najlepszą linią niskokosztową Europy w 2010 r.) niemiecką tanią linię Air Berlin.
 
 
 
 
Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Air Berlin
 
Lotnisko Kraków Balice
 
Telefonicznie: 32 728 30 44
 
 

Air Berlin to druga co do wielkości po Lufthansie - narodowym przewoźniku, linia lotnicza Niemiec. Co ciekawe linia ta została założona (w roku 1978) w… Oregonie w USA. Obecnie Air Berlin jest szóstym europejskim przewoźnikiem pod względem liczby przewożonych pasażerów. Rocznie przewozi ich ponad 33,5 mln. Posiada flotę złożoną z ponad 130 samolotów (głównie młode rocznikowo Boeingi 737 – 800 i Airbusy A 320-200). Średnia wieku floty jaką deklaruje przewoźnik to 4,6 roku. Główną bazą linii jest berlińskie lotnisko Tegel. Oprócz tego Air Berlin posiada swoje huby na lotniskach w: Dusseldorfie, Norymberdze i porcie Palma de Mallorca na Balearach. Dla wyjaśnienia: hub, niczym piasta w kole, pełni rolę portu - centrum operacyjnego na danym obszarze oferującego przeloty, rozchodzące się na podobieństwo szprych rowerowych, gwiaździście w wielu kierunkach.


Siatka połączeń Air Berlin - w zależności od sezonu - obejmuje ponad 160 kierunków do ok. 40 krajów świata.
Mimo, że ten niemiecki przewoźnik zaliczany jest do kategorii linii niskokosztowych nie do końca działa jak typowa tania linia. Pasażerowie mają do wyboru miejsca z podziałem na klasy (w tym klasę biznes), a w cenie biletu otrzymują posiłki i napoje. Na szczególne traktowanie mogą liczyć dzieci do dwóch lat. Przysługuje im bezpłatny bagaż, oferowane im są w czasie lotu zabawki i gadżety, a na lotach trwających dłużej niż 1,5 godz. opiekunowie mają do dyspozycji bezpłatne kołyski dla niemowląt.  

 
Linia jest obecna w Polsce tylko na trzech lotniskach w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Przewoźnik posiada bogatą sieć połączeń  na wszystkich kontynentach (z wyjątkiem Ameryki Południowej i Australii), jednakże chcąc lecieć z Polski należy pamiętać, że są one dostępne głównie z lotniska bazowego w Berlinie. Stąd bezpośrednie połączenia Air Berlin z wyżej wymienionych polskich lotnisk dotyczą tylko kierunku berlińskiego.
 
 
 
Tania linia lotnicza Air Berlin oferuje bezpośrednie połączenia lotnicze z Krakowa jednynie do stolicy Niemiec:
 
 
Kraków - Berlin Tegel - Krakow
 
 
 
 
Dokonując na naszej stronie internetowej zakupu biletów lotniczych tanich linii Air Berlin dokonują Państwo dobrego wyboru. Szybko i sprawnie - zaraz po dokonaniu rezerwacji - bilet lotniczy znajdzie się w Państwa skrzynce pocztowej. Jeśli rezerwacji biletu Air Berlin dokonują Państwo po raz pierwszy polecamy kontakt telefoniczny przez wyżej podany numer. Nasz konsultant poprowadzi Państwa krok po kroku, doradzając najlepszy zakup i udzielając szczegółowych odpowiedzi na Państwa pytania. 
 
 
 
 
 
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych