REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Tanie Linie Lotnicze Germanwings
 
Germanwings - Niemieckie Tanie Linie Lotnicze
 
 
 
 
 
 
Germanwings to tania linia lotnicza założona w Niemczech w roku 1997. Germanwings powstał pierwotnie jako niskosztowy oddział Eurowingsa – tanich linii działających na niemieckim rynku od 1993 r., by od października 2002 roku zostać samodzielnie działającym przewoźnikiem. Obecnie – od stycznia 2009 r. spółka Germanwings należy do grupy Lufthansy. Linia posiada bazy na lotniskach w Kolonii/Bonn (baza główna), Berlinie - Tegel, Dortmundzie, Hanowerze, Stuttgarcie i od marca 2013 na lotnisku w Hamburgu. Flota Germanwingsa składa się wyłącznie z jednego typu samolotów – Airbusów A 319 - 100. Jeden typ maszyn jest gwarancją niższych kosztów eksploatacji, serwisu i obsługi, zakupu i przechowywania części, a także szkolenia załóg. W chwili obecnej linia posiada 30 Airbusów (dodatkowych 6 jest jeszcze w fazie zamówienia). Średnia ich wieku, jaką deklaruje przewoźnik, wynosi 6,8 roku.
Na mocy umowy ze spółką „matką” (Lufthansą) Germanwings już otrzymał ponad 30 maszyn i prawo obsługi jej połączeń na liniach wewnętrznych i wszystkich europejskich z wyłączeniem lotnisk we Frankfurcie i Monachium. Dzięki temu porozumieniu Germanwings jak się szacuje będzie niedługo przewozić ponad 18 mln pasażerów rocznie, a jego maszyny już wkrótce zawitają na polskie lotniska zastępując samoloty Lufthansy CityLine i Lufthansy Regional.
 
 
 
Rezerwacja Bilety Germanwings:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 
 
Tanie linie lotnicze Germanwings obsługiwały z Polski, jedynie sezonowo, połączenie z Krakowa do Stuttgartu. Od marca 2014 r. linia zacznie latać z lotnisk w: Katowicach i Warszawie Chopina, od kwietnia z Poznania, a od czerwca 2014 r. zobaczymy ją na lotnisku we Wrocławiu. Przewoźnik z lotnisk tych będzie obsługiwać bezpośrednie loty do: Stuttgartu, Dusseldorfu i Kolonii/Bonn.
 
 
 
 
 
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych