REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Darwin Airline
 
Darwin Airline - szwajcarskie linie lotnicze
 
Szwajcarskie regionalne linie lotnicze os stycznia 2014 r. działające pod marką Etihad Regional. Darwin Airline zostały założone w roku 2003, a swoją działalność linia rozpoczęła rok później. Siedzibą linii zostało Lugano, a główną bazą lotniska w: Lugano i Genewie. Przewoźnik rozpoczął obsługę połączeń krajowych i krótkich tras europejskich. Rozwijająca się linia w roku 2010 ogłosiła przejęcie aktywów innej szwajcarskiej regionalnej linii lotniczej Baboo.
 
 
Trzy lata później, we wrześniu 2013 r., Darwin Airline otworzyła swoją pierwszą zagraniczną bazę na lotnisku w angielskim Cambridge. Rozpoczęła stamtąd obsługę tanich lotów do: Amsterdamu, Paryża i Mediolanu. Flotę linii stanowiły samoloty typu Saab 2000. W październiku 2013 r. linia zatrudniała 220 pracowników. Niecały rok później loty z bazy w Cambridge zostały zawieszone ze względu na niskie zainteresowanie ze strony klientów.
 
W tym samym czasie szwajcarską linią zainteresowała się potężna marka lotnicza znad Zatoki Perskiej – linia lotnicza Etihad Airways. Arabski przewoźnik zakupił jedną trzecią udziałów szwajcarskiej linii i od stycznia 2014 r. Darwin Airline zaczęła działalność już jako Etihad Regional.
 
 
 
Rezerwacja, Bilety Lotnicze Darwin Airline/Etihad Airways

32 728 30 44
 
Przeloty z Gdańska do Berlin Tegel

7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 
Pierwszy Samolot Darwin Airline w barwach Etihad Regional rozpoczął działalność między Lugano a Genewą w dniu 17 stycznia 2014. Linia ogłosiła, że wszystkie dziesięć samolotów Saab 2000 zostanie przemalowany na barwy Etihad. Wkrótce flotę przewoźnika zasiliły także wynajęte od Aviation Capital cztery samoloty typu ATR 72-500. Rozpoczęły one służbę na krótkich połączeniach do i z Genewy.
 
Jednakże od końca marca 2014 r. linia zmuszona była wycofać się z obsługi połączeń lotniczych na trasach wewnętrznych we Włoszech: z Ankony do Rzymu; Trapani Birgi do Rzymu i planowanej Aosta – Rzym w wyniku tzw. ograniczeń kabotażowych (kabotaż to przewóz pasażerów samolotem zarejestrowanym w innym państwie), gdyż chodziło o ochronę interesów przewoźników unijnych, a jak wiadomo Szwajcaria członkiem Unii Europejskicj nie jest.
 
W lutym 2014 r. Etihad Regional miała rozpocząć obsługę 21 krótkich europejskich tras, w tym dwóch połączeń lotniczych z Polski – z Wrocławia i Poznania do Berlina - Tegel.
 
Wszystkie te trasy zostały anulowane. Powodem był spór prawny z obawiającym się ostrej konkurencji narodowym przewoźnikiem Szwajcarii, linią Swiss International Air Lines. W lutym 2015 r. Etihad Regional zmuszony był wycofać się z dwóch trzecich planowanych połączeń (w tym wszystkich wewnętrznych w Niemczech).
 
W końcu znaleziono rozwiązanie. Od 2015 r. Etihad Regional rozpocznie w oparciu o swoją flotę obsługę tras dla taniej linii lotniczej Air Berlin. Pomógł w tym pakiet udziałów Air Berlin jaki jest w posiadaniu linii lotniczej Etihad Airways. Stąd już od kwietnia szwajcarska tania linia lotnicza rozpocznie obsługę lotów do i z Genewy, Lugano, trasy z Bolzano do Rzymu i zawita także do Polski.
 
W imieniu Air Berlin Etihad Regional (Darwin Airline) będzie od 13 kwietnia 2015 r. obsługiwać trasę z Gdańska do Berlina Tegel.
 
Linia zawita także na lotniska w: Billund, Biarritz, Bolzano, Cagliari, Calvi, Figari, Florencji, Ibizie, Marsylii, Olbii, Pradze, Rzymie, Walencji, Wenecji, Weronie i Zurychu.
 
Obecna flota przewoźnika składa się z czterech samolotów typu ATR 72-500, jednego ATR 72-200 i ośmiu maszyn typu Saab 2000.
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych