REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


EL AL - Izraelskie Linie Lotnicze
 
El Al ( Israel Airlines) – państwowe izraelskie linie lotnicze. Swoją działalność rozpoczęły wkrótce po proklamowaniu państwa izraelskiego w roku 1948. Pierwszy nieoficjalny lot odbył się z Genewy do stolicy nowego państwa Tel Avivu we wrześniu 1948 roku.  Pierwsze oficjalne międzynarodowe połączenie zainaugurowano w lipcu 1949 r. do Paryża, a stałe połączenie  nawiązano w roku 1950 z Londynem.
 
Ze względu na specyficzną sytuację państwa Izrael na geopolitycznej mapie świata (położenie w zapalnym punkcie jakim jest Bliski Wschód i napięte stosunki z arabskimi sąsiadami) izraelskie linie –  oprócz międzynarodowych standardów bezpieczeństwa posiadają swój własny  bardzo restrykcyjny wewnętrzny system zabezpieczeń [z indywidualną rozmową z każdym pasażerem włącznie i obowiązkiem przybycia na lotnisko na trzy godziny przed odlotem!] - są uważane za jedne z najbardziej bezpiecznych linii na świecie. W opinii podróżujących, gdyby nie liczyć drobiazgowych procedur dotyczących bezpieczeństwa, El Al uchodzi za jedną z najlepiej działających linii lotniczych cenioną za profesjonalizm obsługi, pilotów, punktualność i poczucie bezpieczeństwa właśnie.
 
 
Rezerwacja Bilety EL AL
Izraelskie Linie Lotnicze:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 

Linie El Al  obsługują 45 tras (nie licząc przewozów cargo) łącząc cztery kontynenty (Europę, obie Ameryki, Bliski Wschód i Azję). Główna siedziba linii (centrum lotnicze EL Al) znajduje się w Tel Avivie na lotnisku im. Ben Guriona. 

Flota El Al wierna jest amerykańskiemu producentowi z Seattle. Dysponuje Boeingami różnych typów, z których najstarsze systematycznie są wycofywane i zastępowane nowszymi modelami. Należą do nich Boeingi 737 (wersje: 700, 800 i 900 ER), Boeingi 747 (wersja 400), Boeingi 757 (wersja 200), Boeingi 767 (wersja 200 ER i 300 ER), Boeingi 777 (200 ER).
 

Izraelskie linie, choć nie są zrzeszone w żadnym aliansie, rozpoczęły współpracę z innymi przewoźnikami wprowadzając jeden „wspólny” bilet na niektórych trasach obsługiwanych przez kooperanta. Do wąskiego grona zaufanych należą linie: Aerosvit Airlines (z Ukrainy), American Airlines (USA), Austrian Airlines, Brussels Airlines (z Belgii), Bulgaria Air, Cyprus Airways, Iberia Airlines (z Hiszpanii), PLL Lot, Quantas (z Australii), South African Airways (z RPA), Swiss International Air Lines (ze Szwajcarii), Tandem Aero (z Mołdawii) i Thai Airwas International (z Tajlandii). Ostatnio nowymi kooperantami stały się linie: linie Czech Airlines, Air China i Siberia Airlines.

Stali klienci El Al  mogą korzystać z programu lojalnościowego o nazwie „Matmid” obejmującego cztery poziomy: Matmid, Matmid Silver, Matmid Gold i Matmid Platinium. W zależności od poziomu i zgromadzonych w ramach programu punktów klienci mogą korzystać z rabatów przy zakupie biletów, wynajmie samochodów, pokoi hotelowych, zakupach za pomocą kart kredytowych i szeregu usług.

Linie lotncze EL Al obsługują następujące lotniska w miastach:

w Afryce – Kair (Egipt) i Johanesburg (RPA),
 
w Ameryce Północnej – Toronto (Kanada), Los Angeles, Newark, Nowy Jork, Chicago (USA),
 
w Ameryce Południowej – Sao Paulo (Brazylia),
 
w Azji – Pekin i Hongkong (Chiny), Bombaj (Indie), Ejlat i Tel Aviv (Izrael), Bangkok (Tajlandia),
 
w Europie – Wiedeń (Austria), Bruksela (Belgia), Mińsk (Białoruś), Sofia (Bułgaria), Larnaka (Cypr), Praga (Czechy), Marsylia i Paryż (Francja), Ateny (Grecja), Barcelona i Madryt (Hiszpania), Amsterdam (Holandia), Berlin, Frankfurt i Monachium (Niemcy), Kraków, Warszawa, Łódź (Polska), Moskwa i Sankt Petersburg (Rosja), Bukareszt (Rumunia), Genewa, Zurych (Szwajcaria), Dniepropietrowsk, Kijów, Kiszyniów, Odessa, Symferopol (Ukraina), Budapeszt (Węgry), Londyn (Wielka Brytania), Mediolan i Rzym (Włochy).
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych