REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


LOT - Polskie Linie Lotnicze
Polskie Linie Lotnicze PLL LOT

PLL LOTLinie lotnicze PLL LOT to największe i najstarsze linie lotnicze w Polsce. Funkcjonują one niemalże od początku istnienia lotnictwa cywilnego w Polsce. Głównym portem bazowym tych linii jest lotnisko Warszawa – Okęcie, skąd realizowane są niemalże wszystkie połączenia obsługiwane przez tę linię. Firma ta rozpoczęła swoje funkcjonowanie w roku 1920 z przerwą w działalności w czasie trwania drugiej wojny światowej. Przez cały ten czas firma ta podlega stałemu rozwojowi i modernizacji, dążąc do najlepszego zaspokojenia potrzeb transportowych klientów i stania się przewoźnikiem pierwszego wyboru. Cel ten był bardzo szybko zrealizowany, jednak pojawiająca się w ostatnich latach na polskim rynku lotniczych konkurencja wywołana wprowadzeniem oferty tanich linii lotniczych zmusiła władze firmy do reorganizacji działania.
 
W roku 2004, jako odzew na pojawiającą się sytuację firma PLL LOT utworzyła własne tanie linie lotnicze, dzięki którym tanie lanie było możliwe na wielu trasach krajowych i europejskich. Tanie latanie liniami Centralwings możliwe było jednak wyłącznie do 2009 roku, kiedy to, decyzją władz spółki, została ona rozwiązana. W ten jednakże sposób linie PLL LOT utrzymany do chwili obecnej pozycję lidera na polskim rynku lotniczym, jednak ze znacznie mniejszym udziałem w rynku, aniżeli kilkanaście lat temu.
 
 
Rezerwacja Bilety PLL LOT:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 
 
 
Oprócz połączeń pasażerskich, firma PLL LOT świadczy także usługi czarterowe, głównie w okresie letnim ora zimowym, na podstawie współpracy LOT Chartes z kilkunastu touroperatorami. Punktami docelowymi lotów czarterowych są m.in.: Rodos, Saloniki, Heraklion, Dubrownik, Lizbona oraz Szarm El Sheikh. Na pokładzie samolotów linii PLL LOT, obowiązują dwie klasy podróżowania – ekonomiczna z mniejszym limitem bagażowym oraz biznesowa z większym limitem bagażowym. Ponadto firma zaoferowała swoim klientom, poza tanimi biletami lotniczymi, również programy lojalnosciowe, dzięki którym pasażerom albo może skorzystać na korzystnych warunkach z wynajmu samochodów, albo może zbierać punkty za każdy zakup biletu lotniczego, a następnie wymienić je na dodatkowe usługi, bądź rabaty w cenach biletów następnych.
 
Linie LOT
 
W chwili obecnej linie PLL LOT oferują swoim pasażerom bilety lotnicze na ponad 70 lotów i przelotów, łączących ponad 30 destynacji. Główne połączenia pasażerskie linii PLL LOT realizowane są z jej głównej bazy w Warszawie – Okęciu. Stąd samoloty linii startują m.in. do: Pragi, Wiednia, Budapesztu Bukaresztu, Londynu, Aten, Madrytu, Rzymu, Paryża, Berlina, Kopenhagi, Brukseli, Moskwy w Europie, a także do Tel Awiwu i Larnaka w Azji oraz Toronto w Kanadzie i Chicago, Nowego Jorku i Newark w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Ponadto samoloty tych linii startują także z polskich portów lotniczych, zlokalizowanych w Krakowie, Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.
 
Jako jeden z nielicznich przewoźników Linie Lotnicze PLL LOT będą obsługiwały przeloty na Euro 2012 na trasach: (Katowice - Charków) oraz (Gdańsk - Charków)


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych