REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Tanie Linie Lotnicze Norwegian
Norwegian - Norweskie Tanie Linie Lotnicze
 
 
Norwegian SamolotNorwegian to skandynawskie linie lotnicze, założone w roku 1993. Od roku 2002 jako Norwegian Air Shuttle  przewoźnik przyjął model działalności linii niskokosztowej. Siedziba Norwegiana mieści się w Fornebu koło Oslo. Stały rozwój i polityka ekspansywna, która pozwoliła doprowadzić do przejęcia szwedzkiego przewoźnika FlyNordic sprawiła, że linia ta w krótkim czasie zyskała czołowe miejsce wśród przewoźników na terenie Skandynawii.
 
Pierwsze połączenia tego przewoźnika były wyłącznie połączeniami regionalnymi, najpierw między portami: Begen, Flesland, Haugesund, Kristiansund, Trondheim i Vaernes. Z czasem sieć połączeń powiększono o trasy wewnątrzskandynawskie w obrębie: Norwegii, Szwecji, Danii i Fnlandii. Obecnie tania linia Norwegian jest trzecią największą niskokosztową linią (po Ryanairze i EasyJet), a z 17,7 mln przewiezionych w roku 2012 pasażerów plasuje się na dziewiątym miejscu wśród wszystkich linii w Europie.
 
 
Flota lotnicza Norwegian obecnie liczy 73 samoloty. Są to maszyny typu Boening 737-300 (9 samolotów) i Boeing 737 - 800 (64 maszyny).  
 
 
 
Rezerwacja Bilety Norwegian:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 
 
Linie lotnicze Norwegian obsługują 121 europejskich tras. Przewoźnik posiada swoje bazy operacyjne na lotniskach w Bergen, Oslo, Stavanger, Trondheim i Tromso. W roku 2013 Norwegian zapowiedział otwarcie kolejnej, nowej, bazy na londyńskim lotnisku Gatwick.
 
 
W Polsce tania linia Norwegian korzysta z lotnisk w: Gdańsku, Krakowie, Szczecinie i Warszawie, z których obsługuje następujące połączenia:
 
Z Gdańska:
Gdańsk - Oslo - Gardermoen
 
Z Krakowa:
Kraków - Oslo - Gardermoen
 
Ze Szczecina:
Szczecin - Oslo - Gardermoen
 
Z Warszawy:
Warszawa - Oslo - Gardermoen
 
sezonowo:
 
 
 

Samolot Norwegian

 

Norwegia, Atrakcje Turystyczne:

 

Norwegia Norwegia Fiordy
Fiordy Norwegia Bergen


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych