REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotniska w Irlandii
 
Lotniska w Irlandii
 

Irlandia to państwo w Północno-Zachodniej Europie całkowicie położone na wyspie znajdującej się u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Wyspa ta (trzecia pod względem wielkości na Starym Kontynencie po Wielkiej Brytanii i Islandii) podzielona jest na dwie części między Irlandię i należącą do W. Brytanii Irlandię Północną.


Irlandia jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów unijnych (jest członkiem od roku 1973). Wraz z Luksemburgiem, Norwegią i Szwecją należy do państw o najwyższym dochodzie PKB w Europie na głowę mieszkańca. Gospodarkę tego kraju napędza rozwój przemysłu wysokich technologii i handel, którego strategicznymi partnerami są: Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Stany Zjednoczone. Z roku na rok coraz większy wpływ w tworzeniu dochodu narodowego zaczyna mieć turystyka.


Trzeba wiedzieć, że Irlandia (nazywana Zieloną Wyspą), to  kraj niezwykły, z wieloma godnymi zobaczenia atrakcjami (m.in. Dublin, Cork, Ogrody w Powerscourt, Klify Moheru, Wieża O'Briana, Clonmacnoise, Strandhill, Opactwo Dominikanów w Sligo, kamienny krąg Lough Gur Stone Circle, Rathcroghan, kamienny fort Grianan of Hileach, Wzgórze Tary, Destylarnia Jamensona, The Brazen Head - najstarszy pub w Irlandii, Grobla Olbrzyma, Wyspy Aran, Sanktuarium w Knock, Rock of Cashel, Park Narodowy Killarney, Kilkenny), kraj posiadający zabytki i historyczne pamiątki, kraj z  doskonałymi miejscami do rekreacji i uprawiania sportu. Irlandia to także kraj zabaw i festiwali. Co roku odbywa się ich tam kilkadziesiąt (a festiwale: Św. Patryka, Ostryg, Sztuki, Jeździecki, Operowy to tylko kilka z nich).

 

 

Rezerwacja Bilety Lotnicze z i do Irlandii:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line

 


W związku z faktem, że Irlandia leży na wyspie najlepiej dostać się tam drogą morską przez przystanie promowe w Dublinie, Rosslare czy Dún Laoghaire lub najwygodniejszą – drogą powietrzną. Trzeba wiedzieć, że ten stosunkowo niewielki kraj jest potęgą w lotnictwie cywilnym. Irlandzkie linie lotnicze należą do najsłynniejszych światowych lotniczych marek. Dość wspomnieć o takich irlandzkich przewoźnikach jak: Ryanair (założony w 1985 r. latający do 160 portów lotniczych Europy!), Aer Lingus (założony w 1936 r., obsługujący obecnie 70 tras na całym świecie ), Aer Arann (zał. w 1970 r., obsługujący głównie połączenia między Irlandią a wielką Brytanią) czy City Jet (założony w roku 1993, obsługujący 7 tras europejskich).


Irlandia posiada obecnie około czterdziestu czynnych lotnisk, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Jeszcze do niedawna, z początkiem lat 90-tych ubiegłego wieku, wszystkie istniejące lotniska razem obsługiwały niewiele ponad 10 mln pasażerów. Obecnie, wraz z dynamicznym wzrostem ruchu turystycznego, wzrostem liczby podróżujących, pojawieniem się tanich przewoźników, rynek lotniczy postawił Irlandii nowe wymagania. Wymusił znaczne inwestycje w lotniczą infrastrukturę. Obecnie, dzięki nim, tylko samo lotnisko w stolicy kraju – Dublinie rocznie obsługuje ponad 20 mln pasażerów, a liczba ta w niedalekiej przyszłości ma się jeszcze zwiększyć.

Chociaż Irlandia, jak wspomniano, posiada około czterdziestu lotnisk, (m.in. w: Bantry, Belmullet, Castlebar, Castlebridge, Connemara, Donegal - Carrickfinn, Inisheer, Inishmaan, Kilkenny, Kilronan - Inishmore, Letterkenny, Reenroe, Sligo) nie wszystkie mają kluczowe znaczenie dla ruchu turystyczno-biznesowego, a do najważniejszych w kraju należą:

 

- Dublin Airport
- Cork International Airport
- Knock Irleand West Airport
- Shannon Airport
- Kerry - Farranfore Airport
- Galway - Carnmore Airport
- Waterford Airport

 

 
 
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych