REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty Krajowe PLL LOT Warszawa Bydgoszcz

 

Polskie Linie Lotnicze LOT

Przeloty z Warszawy do Bydgoszczy.


PLL LOT to przewoźnik lotniczy, będący najstarszą i największą polską firmą, świadczącą usługi transportu lotniczego. Przewoźnik ten funkcjonuje na rynku od 1920 roku, z przerwą działań wojennych drugiej wojny światowej. Od samego początku istnienia linie te systematycznie rozwijają się zarówno w zakresie wymiany i uzupełniania swojej floty o nowe modele samolotów, jak również o nowe połączenia lotnicze, kierowane do kolejnych miast polskich, europejskich i światowych. Pierwszym połączeniem krajowym była trasa Warszawa – Katowice uruchomiona już w roku uruchomienia firmy. Pierwszym z kolei połączeniem europejskim, uruchomionym dziesięć lat później była trasa Warszawa – Bukareszt. Bilety lotnicze na loty i przeloty nabywać można u agentów podróży, bądź drogą internetową. Dla swoich klientów linie PLL LOT udostępniły specjalny program lojalnościowy „Miles & More”, umożliwiający zbieranie punktów za każdy przelot, a następnie ich wymianę na obniżki w cenach biletów, bądź inne, dodatkowe usługi. Przez wiele lat przewoźnik ten piastował zdecydowaną pozycję lidera na polskim rynku lotniczym. Jednakże wraz z wejściem na rynek tanich linii lotniczych, pozycja ta została nieco zachwiana. Tanie linie odebrały dużą część udziału w rynku liniom PLL LOT, który jednak nadal jest liderem na rynku polskim. Udało się to dzięki bogatemu doświadczeniu i zaufaniu, jakie przewoźnik zdobył u pasażerów. Flota tego przewoźnika to nowoczesne i super bezpieczne samoloty marki Boeing i Embraer, opatrzone symbolem przewoźnika, przedstawiającym granatowy napis LOT na białym tle, a także granatowo pomalowana lotka tylna maszyn. Aktualna siatka połączeń linii LOT obejmuje ponad pięćdziesiąt różnych połączeń lotniczych; krajowych, europejskim i transkontynentalnych.
 
 
Jednym z przykładowych połączeń krajowych jest trasa Warszawa – Bydgoszcz. Trasa ta była jednocześnie jedną z pierwszych, uruchomionych przez przewoźnika.
 
Warszawa  to stolica kraju i województwa mazowieckiego. Miasto usytuowane jest w centralnej części kraju, dzięki czemu stanowi idealne miejsce przesiadkowe w podróżach europejskich północ – południe, bądź wschód – zachód. W Warszawie działają liczne instytucje administracyjne, polityczne i finansowe, które przyciągają tam liczne osoby, załatwiające sprawy codzienne. Warszawa jest także odwiedzana przez licznych turystów krajowych i zagranicznych, dla których miasto udostępniło liczne zabytki, a także inne atrakcyjne miejsca.
 
Bydgoszcz z kolei to miasto polskie położone w kierunku północno zachodnim od stolicy kraju. Jest to ważny ośrodek przemysłowy, gospodarczy, kulturalny i sportowy. Dodatkowo miasto to położone jest na węźle drogowym, kolejowym i śródlądowym kraju. W mieście, w węźle wodnym łączą się także dwie międzynarodowe, śródlądowe drogi wodne, czego uwieńczeniem jest miejski port rzeczny. Na pobliskim terenie powstał park przemysłowo – technologiczny oraz pomorska strefa ekonomiczna, które przyciągają w te tereny zarówno krajowych, jak i zagranicznych inwestorów, dzięki temu Bydgoszcz to miasto dynamicznie rozwijające się. Połączenie lotnicze Warszawa – Bydgoszcz linii PLL LOT jest chętnie wybierane przez pasażerów i realizowane dwukrotnie w ciągu dnia w okresie od poniedziałku do soboty.     
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych