REZERWACJA BILETÓW


Linie Lotnicze


Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Carpatair - Rumuńskie Linie Lotnicze
 
Carpatair - Rumuńskie Linie Lotnicze
 
 
Rumuńska regionalna linia lotnicza założona w roku 1999. Siedziba przewoźnika mieści się Timișoarze, a jej port węzłowy na tamtejszym lotnisku im. Traiana Vuia. Carpatair jest prywatną spółką, której niemal połowa aktywów należy do szwajcarskich i szwedzkich inwestorów. Jest jedną z większych regionalnych linii działających w Europie Wschodniej. Rumuński przewoźnik ściśle współpracuje z Moldavian Airlines. Linia obsługuje 8 kierunków i dysponuje flotą 5-6 samolotów. Są to: ATR – 75, BAe-146-200, Boeing 737-300 i 2 lub 3 Fokkery 100, z których jeden jest leasingowany od Moldavian Airlines. Posiada dwa lotniska bazowe w Tomisoarze i Kiszyniowie.
 
Linia Carpatair rozpoczęła swoją działalność w lutym 1999 roku operując pierwotnie z lotniska Cluj (Kluż) – Napoca. W grudniu tego samego roku 49 % akcji nabyli szwedzcy i szwajcarscy inwestorzy. Pozostałe 51% należy do rumuńskich akcjonariuszy. W roku 2006 linia stała się członkiem IATA. Obecnie zatrudnia ok. 450 pracowników. W maju 2013 roku linia otrzymała w leasing boeinga 737, Fokkery i Saaba 2000. Przewoźnik nie ustrzegł się problemów finansowych. Popadała w kłopoty linia jest aktualnie w trakcie zaplanowanej na trzy lata restrukturyzacji ale kontynuuje operacje lotnicze. Przewoźnik zrezygnował z części swoich połączeń i obecnie utrzymuje osiem kierunków. Są to głównie trasy z Rumunii do Mołdawii, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii. Linia ciągle poszukuje nowych tras starając się być konkurencyjną. Stąd w kwietniu 2014 r zobaczymy tego przewoźnika na polskim niebie.
 
Rezerwacja, Bilety Lotnicze Carpatair:
 
+ 48 32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 
Rumuński przewoźnik utrzymuje umowy partnerskie (typu codeshare) z liniami: Alitalia, Moldavian Airlines, Air Berlin i Meridiana. Mocą takiej umowy rejs może być wykonywany wspólnie przez dwóch przewoźników, gdy jeden z nich w swoim samolocie udostępnia określoną liczbę miejsc sprzedaną w systemie rezerwacyjnym drugiego przewoźnika. 
 
Nieznana do tej pory na naszym rynku rumuńska tania linia lotnicza Carpatair od 25 kwietnia 2014 r. wprowadza swoje pierwsze bezpośrednie połączenie do i z naszego kraju. Będzie obsługiwać trasę pomiędzy lotniskami:
- Rzym Fiumicino – Lublin (Połączenie zawieszone)
- Lublin – Rzym Fiumicino. (Połączenie zawieszone)
           
Regularne kierunki obsługiwane przez tanią linię lotniczą Carpatair z wyłączeniem lotów partnerskich w ramach umów codeshare:
 
Mołdawia(Kiszyniów),
Niemcy(Stuttgart - kontynuacja od 31 marca 2014 r.),
Rumunia(Bacau – kontynuacja od 31 marca 2014 r., Timisoara – kontynuacja od 31 marca 2014 r.),
Wielka Brytania(Londyn – Luton – kontynuacja od 2 marca 2014 r.),
Włochy(Bergamo – kontynuacja od 31 marca 2014 r., Rzym Fiumicino – kontynuacja od 31 marca 2014 r., Wenecja).
 
 
 
 
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych