REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


British Airways

 

British Airways - Brytyjskie Linie Lotnicze

 

BA - to regularne, jedne z największych i najstarszych linii lotniczych, docierające do niemal wszystkich zakątków świata. Początki tej firmy sięgają roku 1919, kiedy to została powołana do życia spółka będąca jedną z części obecnej firmy. W tym samym roku uruchomiono pierwsze regularne połączenie Londyn – Paryż, a z czasem systematycznie tworzono nowe. Okres drugiej wojny światowej przyniósł zastój w działalności tych linii, które swoje usługi transportowe ograniczyły jedynie do dwóch lotnisk w Manchesterze oraz w Liverpoolu. Po wojnie działania zmierzające do rozwoju firmy zostały podjęte na nowo. W roku 1947 wystartował pierwszy samolot linii realizujący trasę transatlantycką - do Nowego Jorku. Z kolei w 1958 roku pierwszy samolot przewoźnika oficjalnie zawitał w Polsce, otwierając trasę: Londyn - Warszawa – Okęcie.  

 

W roku 1987 firmę sprywatyzowano i włączono do londyńskiego i nowojorskiego obrotu giełdowego. Brytyjskie linie jako pierwsze wprowadziły program lojalnościowy dla swoich klientów. Następnie, odpowiadając na wymogi rynkowe, zaoferowały również swoim klientom tanie bilety lotnicze na trasy europejskie, rzucając tym samym wyzwanie tanim liniom lotniczym. British Airways jako jedna z pierwszych udostępniła pasażerom cztery klasy podróżowania: ekonomiczną, ekonomiczną o podwyższonym standardzie, biznes oraz klasę pierwszą, umożliwiając skorzystanie z szerokiej oferty zarówno tym klientom, dla których priorytetem jest cena biletu, jak i tym ceniących sobie w pierwszej mierze jakość i prestiż. Dodatkowo firma BA nieustannie dba o wygodę i uatrakcyjnienie swojej oferty poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań, takich jak np.: rozbudowany serwis internetowy umożliwiający rezerwację biletów lotniczych oraz zarządzanie nią, odprawa on-line, samodzielne drukowanie kart pokładowych, rezerwacja miejsc pokładowych w samolocie, możliwość samodzielnego podróżowania dzieci, a także umożliwienie transportu zwierząt. 

 

British Airways dysponuje flotą około trzystu samolotów typu: Airbus (A - 318, A - 319, A - 320, A - 321, A - 380-800) oraz Boeing (737 - 400, 747-400, 767-300, 777-200, 777-300 ER, 787-8 Dreamliner). W samolotach tych, pasażer przewozić może bagaż podręczny o maksymalnej wadze do 23 kg oraz bagaż rejestrowany o takiej samej wadze w ilości uzależnionej od zajmowanej klasy w samolocie.

 

 

 

Rezerwacja Bilety British Airways:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line

 

 

Z Polski samoloty linii British Airways wylatują z Krakowa oraz z Warszawy. Obydwa lotniska obsługują trasy do Londynu, na lotniska - huby BA: Gatwick albo Heahtow. Z londyńskich lotnisk można nabyć bilety lotnicze spółki BA, w tym także tanie bilety lotnicze do około 170 miast na wszystkich zamieszkałych kontynentach, w tym na najpopularniejsze trasy do takich miast jak np.: Sao Paulo, Nowy Jork, Waszyngton, Toronto, Kair, Luanda, Dubaj, Ad - Dauha, Singapur, Sydney, Johannesburg, Madryt, Rzym, Wiedeń, Praga, Paryż, Moskwa, Budapeszt, Bukareszt, Ateny, Tel Awiw, Tokio i wiele innych. 

Spółka BA posiada własne filie, do których należą: BA CityFlyer, OpenSkies, British Airways Limited  i British Airwys World Cargo. W 2011 roku BA połączyła sią z hiszpańską Iberią tworząc jedną z największych linii lotniczych w ramach wspólnej International Airlines Group.

 


 Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych