REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty Krajowe PLL LOT Warszawa Katowice

 

Polskie Linie Lotnicze LOT

Przeloty z Warszawy do Katowic.

 

PLL LOT  skrót od nazwy Polskie Linie Lotnicze LOT, czyli nazwy największego i najstarszego przewoźnika lotniczego, oferującego regularne linie lotnicze na terenie kraju, całej Europy i nawet także innych kontynentów na świecie. Głównym celem działania tej firmy jest udostępnienie pasażerom oferty transportowej, która zaspokoi ich potrzeby, a także stanowić będzie alternatywę dla innych, naziemnych form komunikacji. Pod względem jakości oferowanej siatki połączeń, jak i jakości floty lotniczej, realizującej te trasy, PLL LOT stał się docelowo przewoźnikiem pierwszego wyboru, zdobywając zaufanie pasażerów i tym samym największy udział w rynku. Do momentu uruchomienia pierwszych tanich linii lotniczych, PLL LOT był jednym z nielicznych przewoźników lotniczych na rynku polskim. Od momentu jednak uruchomienia tanich połączeń, udział w rynku tego przewoźnika systematycznie zmniejszał się, jednak nadal jego połączenia cieszą się dużą popularnością, a dodatkowo na trasach międzykontynentalnych jest on jedynym oferującym tego typu usługi. Dodatkowo w odpowiedzi na tanie linie lotnicze, PLL LOT uruchomiło swoją własną tanią linię, pod nazwą Centralwings, która jednak nie przetrwała na rynku do dnia dzisiejszego. Główną siedzibą i bazą lotniskową linii PLL LOT jest lotnisko Warszawa Okęcie. Stamtąd też realizuje on najwięcej połączeń zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. 

 

Jedną z tras krajowych tych linii jest połączenie Warszawa – Katowice. Połączenie na tej trasie dodatkowo było pierwszym z uruchomionych przez te linie już w roku 1920. Warszawa to stolica kraju i największy ośrodek gospodarczy i naukowy. W mieście tym usytuowano siedziby wszystkich najważniejszych, państwowych instytucji administracyjnych, a także politycznych. Tam też swoje siedziby i fabryki mają liczne firmy krajowe i międzynarodowe. To wszystko ściąga do Warszawy mnóstwo osób, dla których kluczowym elementem, niezbędnym do właściwego funkcjonowania jest odpowiednio zorganizowana infrastruktura transportowa. Jak dotąd, w Warszawie działał jeden port lotniczy, który jednak nie był w stanie unieść ciężaru wynikającego z rosnącej popularności lotów i przelotów lotniczych. Przyczyniło się to do konieczności stworzenia drugiego portu, który uruchomiony został w bieżącym roku.

 

Katowice z kolei do także duże miasto polskie, usytuowanie na południu kraju. Pomimo, iż jest to młode miasto, jest to bardzo wysoko rozbudowane i rozwinięte. Głównym tego bodźcem był przemysł górniczy i hutniczy. W mieście funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy, ułatwiający szybki transport do miasta. Dzięki liniom PLL LOT pomiędzy Katowicami, a Warszawą można bardzo przemieścić się w niecałą godzinę, co jest idealną alternatywą dla zatłoczonych, polskich dróg. Połączenie to oferowane jest o trzech różnych porach od poniedziałku do soboty.    Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych