REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Wizzair Łódź - Lotnisko Lublinek
 Łódź, Linie Lotnicze Wizz Air
Łódź Lublinek Airport LCJ
 
Tania linia lotnicza Wizz Air wycofała się z potu lotniczego w Łodzi!!!
 

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta położony jest ok. 6 km od centrum miasta. Lotnisko to działało od połowy lat dwudziestych do końca lat pięćdziesiatych XX w. Po tym okresie korzystał z niego jedynie miejscowy aeroklub. Inicjatywa wznowienia działalności łódzkiego lotniska narodziła się z końcem lat dziewięćdziesiątych. Po reaktywacji lotnisko zaczęło pierwotnie obsługiwać tzw. mały ruch pasażerski. W latach 2004 - 2005 z lotniska rozpoczęto realizację pierwszych regularnych połączeń międzynarodowych do: Kolonii i Kopenhagi. Nadzieja na rozwój łódzkiego lotniska przyszła wraz z pojawieniem się tanich linii lotniczych. W kwietniu 2006 roku loty z Łodzi - Lublinka rozpoczęła tania linia lotnicza Ryanair, a w grudniu 2009 pierwsze połączenia zainaugurował tani przewoźnik Wizz Air.

Na potrzeby ruchu pasażerskiego w roku 2010 rozpoczęto budowę nowego terminala, który oddano do użytku w roku 2012. Obecnie lotnisko posiada ich trzy: nowootwarty Terminal I, dawny terminal nr 1 - obecnie przeznaczony do obsługi m.in. VIP - ów i otwarty w roku 2009 terminal cargo.

Głównym przewoźnikiem na lotnisku Łódź Lublinek jest tania linia Ryanair. Węgierski przewoźnik Wizz Air obsługujący z Łodzi dwa europejskie kierunki powoli wycofuje się z tego lotniska.

 

 Niezadowolony z wyników finansowych Wizz Air opuszcza Łódź z dniem 30 maja 2013 r.

 
  
Sprzedaż i Rezerwacja Bilety Wizzair
 
Lotnisko Łódź Lublinek
 
Telefonicznie: 32 728 30 44
 
 
Bilety lotnicze Wizz Air zakupią Państwo na naszej stronie internetowej. Dokonując zakupu z wyprzedzeniem często można nabyć je w promocjach - po atrakcyjnych cenach.
 
 
Łódź - Londyn Luton - Lodz (do 30 maja 2013 r)
Łódź - Dortumnd - Lodz (zawieszone od 12 stycznia 2013 r)
 
 
 
 
Samolot Wizz Air


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych