REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty Krajowe PLL LOT Warszawa Szczecin

 

Polskie Linie Lotnicze LOT

Przeloty z Warszawy do Szczecina.

 

Polskie lotnictwo cywilne sięga lat dwudziestych. Wtedy stworzone zostały pierwsze lotniska, zaś w roku 1920 uruchomiony został pierwszy przewoźnik lotniczy, oferujący loty i przeloty – PLL LOT. Firma ta powstała w wyniku połączenia dwóch innych firm, Aero i Aerolot i już w tym samym roku, w którym została utworzona, zainaugurowała na rynku pierwszym połączeniem krajowym na trasie Warszawa – Katowice. Po kolejnych dziesięciu latach linie te uruchomiły z kolei pierwsze połączenie międzynarodowe na trasie Warszawa – Wiedeń. Na okres działań wojennych działalność przewoźnika została zawieszona i uruchomiono ją zaraz po zakończeniu walk zbrojnych, w 1945 roku. Główną misją i zarazem celem działania tego przewoźnika jest oferowane wysokiej jakości usług transportowych, zaspokajających potrzeby pasażerów. Działania udoskonalające były przez firmę podejmowane systematycznie, zarówno w zakresie uruchamiania nowych, kolejnych połączeń lotniczych, jak zarówno w zakresie modernizacji i unowocześnienia floty samolotowej. Firma nieustannie dąży, aby stać się przewoźnikiem pierwszego wyboru. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zdobytym u pasażerów zaufaniu, linie PLL LOT nieustannie sprawują dominację na polskim rynku lotniczym. Dużym osłabieniem jej pozycji było uruchomienie tanich linii lotniczych, które zrewolucjonizowały wręcz rynek lotniczy, oferując tanie bilety lotnicze. nie zagroziło to jednak liniom PLL LOT, które nadal piastują pozycję lidera na rynku. Obecna siatka połączeń linii PLL LOT obejmuje ponad kilkadziesiąt różnych połączeń lotniczych, krajowych i zagranicznych. Pasażerowie mają do wyboru dwie klasy podróżowania, ekonomiczną i biznesową, jak również różnego rodzaju obniżki i rabaty pomniejszające cenę biletu za przelot, w tym także program lojalnościowy Miles & More. Główną siedzibą i bazą lotniskową przewoźnika jest port lotniczy Warszawa Okęcie, skąd oferowanych jest najwięcej krajowych i międzynarodowych połączeń lotniczych. W tym miejscu następują liczne przesiadki, dla pasażerów podróżujących z innych regionów kraju, do zagranicznych miejsc docelowych.

 

Jednym z przykładowych połączeń jest trasa Warszawa – Szczecin. Warszawa to stolica kraju, największe miasto i ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy. Tam usytuowane zostały siedziby najważniejszych instytucji administracyjnych, politycznych, czy finansowych. Warszawa to także piękny kraj z bogatą historią, odzwierciedloną w licznych zabytkach, które warto zwiedzić.

 

Szczecin z kolei to miasto nadmorskie, położone na północno zachodnim krańcu państwa i jednocześnie stolica województwa zachodniopomorskiego. Jest to jedno z najstarszych i największych miast polskich, oraz główny ośrodek przemysłowy regionu. Ze względu na usytuowanie bezpośrednio przy granicy polsko – niemieckiej oraz nad rzeką Odrą, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, w Szczecinie najbardziej rozwinęła się gospodarka morska i stoczniowa, na czele z dużym portem morskim, oraz zakładami produkującymi budownictwo okrętowe. Dodatkowo Szczecin to miejsce o dużym znaczeniu tranzytowym i turystycznym. Połączenie lotnicze linii PLL LOT na trasie Warszawa – Szczecin cieszy się dużą popularnością i umożliwia pasażerom podróżowanie pomiędzy tymi miastami, jak również zapewnia zainteresowanych dostęp do innych, licznych tras międzynarodowych, bądź międzykontynentalnych, dostępnych w Warszawie. Połączenie to obsługiwane jest jednorazowo w niedziele i poniedziałki oraz trzykrotnie w ciągu dnia we wtorki, środy, czwartki, piątki i soboty; zaś czas podróży wynosi około godziny.             

 

 Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych