REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotniska w Grecji
 
Lotniska w Grecji
 
Grecja to kraj leżący w południowo - wschodniej części Europy, graniczący z czterema państwami (od północy z Albanią, Macedonią i Bułgarią, a od wschodu z Turcją) i mający dostęp do czterech mórz: Egejskiego, Kreteńskiego, Jońskiego i Śródziemnego. W skład terytorium Grecji wchodzi około 1400 wysp, z których tylko 227 jest zamieszkałych. Kraj ten uznawany jest za kolebkę cywilizacji śródziemnomorskiej i miejsce skąd swój rodowód biorą m.in.: demokracja, filozofia, medycyna, sport czy dramat.
 
Jest to kraj kontrastów, bogatej kultury, historycznego dziedzictwa, specyficznej kuchni i obyczajów. Walory geograficzne tego kraju – stykające się ze sobą morza i góry - w połączeniu z historią i wspomnianym bogactwem kulturowym sprawiają, że państwo to każdego roku odwiedza kilkanaście milionów turystów, w tym znaczna grupa naszych rodaków.
 
 
Rezerwacja Bilety Lotnicze z i do Grecji:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 

 
 
Do Grecji można podróżować na kilka sposobów: samochodem - choć jest to podróż długa, i kosztowna; pociągiem, jednakże z kilkoma przesiadkami; czy popularnym do niedawna autokarem – choć trzeba przyjąć do wiadomości, że na podróż tym środkiem transportu np. z Warszawy do Aten trzeba przeznaczyć ok. 50 godzin! Do Grecji kursują także promy, ale z włoskich miejscowości jak np.: Ankona, Bari czy Brindisi. Stąd najlepszym środkiem transportu do Grecji wydaje się być samolot. Zwłaszcza w dobie rozwoju tanich linii lotniczych czy tanich sezonowych ofert ze strony linii czarterowych, przeloty lotnicze na greckich trasach biją na głowę alternatywne środki transportu. Potwierdzają to zresztą statystyki podróżnych.
 
Co istotne, Grecja dysponuje bardzo dobrą, wciąż modernizowaną i unowocześnianą, infrastrukturą lotniczą. Kraj ten posiada cztery linie lotnicze: Aegean Airlines, Athens Airways, Hellas Jet i Olympic Air, a do ich obsługi i obsługi pozostałych odwiedzających Helladę linii lotniczych utrzymuje sieć, ponad czterdziestu, przyzwoitych lotnisk. Choć nie wszystkie z nich posiadają szczególne znaczenie, zamieszczamy je poniżej w porządku alfabetycznym, wraz z kodami IATA. Dodatkowo wyróżniono porty, najczęściej odwiedzane przez przewoźników latających z Polski.
 
Lotniska Grecji:
 
Agia Paraskevi (JTR)
Aleksandropolis AXD
Araxos Patrai (GPA)
Argostoli/Kefalinia (EFL)
Astypalaia (JTY)
Ateny International (ATH)
Chania/Kreta (CHQ)
Chios (JHK)
Heraklion/Kreta (HER)
Ikaria JIK
Ioannina (IOA)
Kalamata (KLX)
Kalymnos (JKL)
Kasos Island (KSJ)
Kastelorizo Island (KZS)
Karpathos (AOS)
Kastoria Aristotlis (KSO)
Kawala (KVA)
Korfu (CFU)
Kos Ippokratis KGS
Kozani Filippos (KZI)
Kythira (Kithira) KIT
Lemnos (LXS)
Leros (LRS)
Milos (MLO)
Mitylena (MJT)
Mykonos (JMK)
Naxos (JNX)
Paros (PAS)
Patras (GPA)
Preveza PVK
Rodos (RHO)
Samos (SMI)
Saloniki (SKG)
Santoryn (Tera) (JTR)
Skiathos (JSI)
Skiros (SKU)
Sitia (JSH)
Syros Island(JSY)
Vathy (SMI)
Volos (VOL)
Zakintos (ZTH)
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych