REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty do Hiszpanii
 
Transport lotniczy - Hiszpania.
 
Transport jest w gospodarce nieodzowny. Nie ma możliwości sprawnego rozwoju gospodarki bez sprawnie funkcjonującego transportu. Wśród głównych rodzajów transportu wyróżnić można transport: drogowy, kolejowy, morki, lotniczy, a także rurociągowy. Każdy z nich na swoje charakterystyczne cechy, w tym zarówno wady, jak i zalety. Transport lotniczy należy obecnie do najmocniej rozwijających się rodzajów. Wynika to głównie z jego cech charakterystycznych, jak: szybkość, wygoda i bezpieczeństwo. Rola tego rodzaju transportu ma bardzo duże znaczenie dla gospodarki. Najszybciej rozwija się on w krajach największych i najbogatszych, z uwagi na możność dokonywania większych inwestycji w tę gałąź. Jednakże inne kraje, mniej zamożne także starają się systematycznie rozwijać tę tak ważną gałąź transportu. Jedynie kilka najsłabiej rozwiniętych krajów nie posiadają do tej pory infrastruktury transportu lotniczego.
 
W Polsce transport lotniczy jest stosunkowo mocno rozwinięty. Systematycznie podejmowane są różnego rodzaju inwestycje i przedsięwzięcia w celu doskonalenia infrastruktury w celu zwiększania przepustowości, aby sprostać stale rosnącym potrzebom i popytowi. W związku z tym, iż transport lotniczy jest nadal kosztowną formą transportu, jest on najczęściej wykorzystywany w przewozie osób, bądź towarów łatwo psujących się. Pierwszym rozwiązaniem tego problemu mogą być liczne tanie linie lotnicze, które uruchomiły swoją działalność w Polsce wraz z wejściem naszego kraju do struktur unijnych. Ich działalność znacznie zwiększyła konkurencję na rynku, przekładając się na obniżenie cen transportu lotniczego. Głównym do tej pory przewoźnikiem lotniczym w Polsce były Polskie Linie Lotnicze LOT. Obecnie zaś największe tanie linie lotnicze, świadczące swoje usługi w tym zakresie to firmy Ryanair, czy WizzAir. Jednym zaś z kierunków docelowych, połączeń realizowanych z polskich portów lotniczych jest Hiszpania.
 
To duży kraj, położony w południowo zachodniej części Europy, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Hiszpania jest w zdecydowanej większości krajem wyżynno górskim. Piękne, różnorodne krajobrazy wraz z piaszczystymi plażami i słońcem zapewniają udany wypoczynek licznym turystom, przybywającym do tego kraju. Sprawną komunikację wewnętrzną i zewnętrzną Hiszpanii zapewnia dobrze funkcjonująca sieć komunikacyjna. Państwo dba o transport i przeznacza na jego rozwój i modernizację dużą część dochodu narodowego. Dzięki temu właściwa infrastruktura zapewnia możliwość świadczenia wysokiej jakości usługi transportowe. Kraj jest wysoko motoryzowany, z licznymi drogami szybkiego ruchu i autostradami. Sieć kolejowa obejmuje pociągi szybkiego ruchu AVE.
 
Także transport lotniczy w Hiszpanii jest wysoko rozwinięty. Największym portem lotniczym w Hiszpanii jest Madryt, należący jednocześnie do największych w Europie. Inne zaś porty zlokalizowane są w: Barcelonie, Sewilli, Walencji, Alicante, czy też na Maladze, bądź wyspach Kanaryjskich. I tak PLL LOT oferuje połączenia: Warszawa – Barcelona, czy Warszawa – Madryt. Najbogatszą ofertę przedstawiają w tym zakresie tanie linie lotnicze, w tym przewoźnik Ryanair obsługujący połączenia z: Bydgoszczy, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia do: Barcelony, Alicante, Madrytu, Malagi, a także na Majorkę. Z kolei tanie linie lotnicze Wizz Air połączenia lotnicze do Madrytu z: Warszawy oraz Katowic.


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych