REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotniska w Bułgarii

 

Lotniska w Bułgarii

 

Bułgaria – to jedno z najstarszych państw  w Europie, a początki jej państwowości sięgają roku 681. Kraj ten położony jest na południu kontynentu, w północno – wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z Rumunią od północy, od zachodu z Serbią i Macedonią, a od strony południowej z Turcją i  Grecją. Od roku 2007 Bułgaria jest członkiem Unii Europejskiej. I jest to bodaj najuboższe państwo europejskiej wspólnoty.

 

Bułgaria to kraj pełen kontrastów, w którym z jednej strony można spotkać miejscowości zapomniane przez czas, zaś z drugiej odwiedzić tętniące życiem i pachnące luksusem czarnomorskie kurorty. Oferuje nam urozmaicony krajobraz (góry, lasy i fantastyczne wybrzeże), kulturowe bogactwo i specyficzną kuchnię (z greckimi i tureckimi akcentami).

 

Bułgaria, z roku na rok, zyskuje coraz większą popularność jako modny i co ważne – jeszcze tani – kierunek turystyczny. Pokusę dla niezdecydowanych stanowi tamtejszy, sprzyjający wypoczynkowi, klimat i długie, zadbane, piaszczyste plaże nad ciepłym Morzem Czarnym. Wiele z nich otrzymało „Błękitną Flagę” – europejski wyznacznik jakości nadawany najlepszym kąpieliskom.

 

Stereotypowo kraj ten postrzegany jest przez pryzmat plaż i słońca. Ale jego krajobraz jest dalece bardziej zróżnicowany. Należy pamiętać, że 1/3 Bułgarii leży powyżej 600 m.n.p.m., a górskie łańcuchy Riły i Pirinu żywcem przypominają Alpy. Warunki te pozwoliły Bułgarii zgłosić swoją kandydaturę do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich.

 

 

Rezerwacja Bilety Lotnicze z i do Bułgarii:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 
 

Kraj ten ma dobrze rozwiniętą sieć dróg. Jest doskonałym „przyczółkiem” do krótkich turystycznych wypadów do sąsiednich: Grecji i Turcji. W opinii zwiedzających, kraj ten najlepiej poznać udając się w jego głąb samochodem lub autokarem. Jednak z uwagi na znaczną odległość od Polski przejazd autokarem poleca się jedynie najwytrwalszym lub miłośnikom tej formy podróżowania. Przejazd do kurortów na południu Bułgarii zajmuje ponad 20 godzin! Stąd zaleca się tam raczej podróż, wygodniejszą, drogą lotniczą. Lot z Polski trwa ok. 2 godzin, a ceny nie są wyższe niż ceny biletów autokarowych, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę oferty tanich linii. Dzięki temu, że kraj jest atrakcyjnym turystycznie, tamtejszy transport lotniczy rozwija się w sposób dynamiczny. Na bułgarskim rynku działa kilka linii lotniczych: Air Via, BH Air, Bulgaria Air, Bulgarian Air Charter, Hemus Air (w roku 2010 linia dokonała fuzji z Bulgaria Air), Heli Air i oddział Wizz Air – Wizz Air Bulgaria.

 

Przewoźnicy ci korzystają z około dwudziestu – nie licząc lotnisk wojskowych - portów lotniczych rozmieszczonych na terenie całego kraju: Bałczik, Bohot (Bahut), Burgas - Sarafowo, Dolna Bania, Griwica, Gorna Orjachowica, Izgrew – Kalimantsi, Ichtiman, Kajnardża, Kyrdżali, Lesnowo – Elin Pelin, Polikraiszte, Płowdiw – Krumowo, Primorsko, Ruse – Sztraklewo, Sliwen, Sofia – Wrażdebna, Stara Zagora i Warna – Aksakowo.

 

Jednakże tylko kilka z nich ma istotne znaczenie dla ruchu turystyczno biznesowego i do nich zaliczają się lotniska:

Burgas – Sarafowo (BOJ),
Gorna Orjachowica (GOZ),
Płowdiw – Krumowo (PDV),
Sofia – Wrażdebna (SOF),
Warna – Aksakowo (VAR).Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych