REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Germanwings Katowice Pyrzowice
Katowice, Linie Lotnicze Germanwings
Katowice - Pyrzowice Airport
 
Germanwings – niemieckie tanie linie lotnicze założone w roku 1997 z siedzibą w Kolonii. Od stycznia 2009 r. należące do grupy Lufthansy. Główną bazą linii jest lotnisko Kolonia/Bonn, a lotniskiem węzłowym jest port lotniczy w Stuttgarcie. Ponadto przewoźnik posiada swoje bazy na lotniskach w: Berlinie - Tegel, Dortmundzie, Hamburgu i Hanowerze/Langenhagen. Flota Germanwingsa składa się obecnie wyłącznie z jednego typu samolotów – Airbusów A 319 - 100.
 
Tania linia lotnicza Germanwings obsługuje ok. 90 kierunków i przewozi rocznie ok. 7,5 mln pasażerów. Liczby te nie stawiają Germanwings w roli potentata rynku lotniczego ale sytuacja przewoźnika w najbliższym czasie może się zmienić. Będąca w grupie Lufthansy linia otrzymała na zasadzie transferu od głównego przewoźnika ponad 30 maszyn. Ale co najważniejsze – przejmie od Lufthansy obsługę wszystkich krótkodystansowych (na terenie Europy) połączeń wraz z jej lotami wewnętrznymi (na terenie Niemiec) z wyłączeniem głównych portów w: Monachium i Frankfurcie. Dzięki temu posunięciu, na razie szacunkowo, Germanwings ma szansę obsługiwać 18 mln pasażerów. W Polsce niemiecka tania linia lotnicza Germanwings jest obecna na lotnisku w Krakowie – Balicach. Obsługuje stamtąd sezonowe połączenie do swojego lotniska węzłowego w Stuttgarcie. Ale na mocy umowy zawartej z Lufthansą przewoźnik już zaczyna przejmować obsługę jej połączeń, m.in. z polskich lotnisk, które do tej pory realizowały spółki: Lufthansa Regional i Lufthansa CityLine. Stąd też już w niedługim czasie Germanwings pojawi się w Katowicach – Pyrzowicach, a także na lotniskach w: Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.
 
 
Germanwings - Sprzedaż i Rezerwacja Biletów
 
Lotnisko Katowice Pyrzowice
 
Infolinia: 32 728 30 44
 
 
Od 30 marca 2014 r. tanie linie lotnicze Germanwings przejmują od spółki Lufthansa Regional połączenie Katowice – Dusseldorf. Jednakże w ich imieniu loty na tej trasie będzie obsługiwać inna tania linia lotnicza Eurowings.
 
 
Dokonując, na naszej stronie internetowej, zakupu biletów lotniczych tanich linii Germanwings dokonują Państwo dobrego wyboru. Zaraz po dokonaniu rezerwacji - szybko i sprawnie - bilet lotniczy znajdzie się w Państwa skrzynce pocztowej. Jeśli rezerwacji biletu Germanwings dokonują Państwo po raz pierwszy polecamy kontakt telefoniczny przez wyżej podanym numerem. Nasz konsultant poprowadzi Państwa krok po kroku, doradzając najlepszy zakup i udzielając szczegółowych odpowiedzi na Państwa pytania, informując o akcjach promocyjnych i aktualnych połączeniach.


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych