REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


EasyJet Kraków Balice
 
Kraków, Linie Lotnicze EasyJet
Kraków Balice  Airport KRK
 
Port lotniczy Kraków - Balice jest drugim pod względem natężenia ruchu pasażerskiego lotniskiem w Polsce. Rocznie obsługuje ok. 3,5 mln pasażerów. Walory turystyczno - biznesowe miasta przyciągają jednak z roku na rok coraz wiekszą liczbę pasażerów, a w związku z tym zakładany na rok ok. 2025 ruch pasażerski na poziomie 6,5 mln podróżnych zawita do krakowskich Balic znacznie wcześniej. Władze portu juz podpisały stosowne umowy na rozbudowę lotniska. Ma zostać powiększona tzw. część operacyjna portu, wybudowany czterogwiazdkowy hotel, a przede wszystkim rozbudowany  - trzykrotnie większy - terminal pasażerski (z obecnych 15 do 56 tys. m kw).
 
Podpisano również umowę z tanią linią lotniczą Ryanair na rozwój bazy tego przewoźnika. Umocnienie pobytu irlandzkiej linii w Krakowie wpłynie niewątpliwie na działalność obecnego na tym lotnisku od 13 października 2004 r. brytyjskiego niskokosztowego przewoźnika EasyJet.
 
Linia EasyJet powstała w roku 1995. Podobnie jak Ryanair zapożyczyła zza oceanu i zaadoptowała do warunków europejskich model działania taniej linii lotniczej. Posunięcie to sprawiło, że obecnie Easy Jet jest w Europie drugą (po Ryanairze) tanią linią lotniczą, a czwartą w ogóle. Przewoźnik posiada flotę złożoną ze 188 samolotów (137 Airbusów A - 319 i 51 Airbusów A - 320). Dodatkowo przewoźnik zamówił 28 maszyn tego ostatniego typu. Główna baza przewoźnika mieści się na londyńskim lotnisku Luton. Tym co odróżnia Easyjeta od jego największego rywala - Ryanaira to biznesowa klientela, która może pozwolić sobie na dokupienie dodatkowych usług i co dla wielu istotne, loty do głównych, a nie peryferyjnych, portów lotniczych w poszczególnych krajach.
 
 
Sprzedaż i Rezerwacja Bilety EasyJet
 
Lotnisko Kraków Balice
 
Telefonicznie: 32 728 30 44

 
Lotnisko Kraków - Balice jest jedynym w Polsce, z którego operuje tania linia EasyJet. Oferuje ona połączenia na trasach:
 
Kraków - Bazylea Mulhouse (Miluza) - Freiburg - Krakow (easyJet Switzerland)
Kraków - Belfast International - Krakow
Kraków - Bristol - Krakow
Kraków - Edynburg - Krakow
Kraków - Hamburg - Krakow
Kraków - Liverpool - Krakow
Kraków - Londyn Gatwick - Krakow
Kraków - Londyn Southend - Krakow (połączenie zawieszone)
Kraków - Lyon - Krakow
Kraków - Mediolan Malpensa - Krakow (od 9 kwietnia 2016 r.)
Kraków - Paryż Charles de Gaulle - Krakow
 
 
 
 
 
 
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych