REZERWACJA BILETÓW


Linie Lotnicze


Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


SWISS - Szwajcarskie Linie Lotnicze

 

Swiss International Airlines - kod IATA - LX, kod ICAO - SWR

 

Szwajcarskie linie lotnicze Swiss powstały w 2002 roku w wyniku przejęcia części majątku upadłego Swissair przez dokapitalizowaną regionalną linię Crossair. Główny węzeł lotniczy linii znajduje się na szwajcarskim lotnisku Zurych.

 

W dniu 22 marca 2005 roku rozpoczął się proces przejmowania linii Swiss przez niemieckiego przewoźnika Lufthansę. Natomiast w dniu 5 lipca 2005 roku Komisja Europejska wyraziła zgodę na połączenie obu tych linii. Z kolei w dniu 1 kwietnia 2006r. SWISS przystąpił do sojuszu Star Aliance i programu Miles&More.

 

Na pokładzie: Linie lotnicze Swiss reklamują się jako zapewniające komfort, luksus, spokój i prywatność - prawie jak w swoim własnym odrzutowcu. Do posiłków proponują różne wina Premium, tradycyjny szwajcarski ser, łosoś Balik i inne wykwintne przysmaki kulinarne. A po posiłku obsługa przyniesie filiżankę świeżo zaparzonej kawy szwajcarskiej słynnego NESPRESSO z bezkonkurencyjnym aromatem.

 

Dodatkowo w pierwszej klasie personel pokładowy spełnia życzenia małych i dużych pasażerów zapewniając między innymi zestaw skarpetek, maskę do spania, szczoteczkę, pastę do zębów, zatyczki do uszu , wygodne poduszki i poszewki, piżamy i kapcie; produkty szwajcarskiej luksusowej marki La Prairie: krem do rąk, nawilżający balsam do ciała ; żel do golenia, szczotki do włosów, zestaw do szycia, balsam do ust, balsam i płyn do płukania.

 

Na pokładzie lotów w A340 i A330-300 Airbus można  wybierać spośród ponad 300 płyt CD. Można także korzystać z systemów interaktywnych gier. Każde siedzenie w A330-300 jest wyposażone w port USB. Nadto w klasie biznes i w pierwszej można załadować dane osobowe ze swoich iPodów i iPhonów bezpośrednio na indywidualnych ekranach poprzez specjalny kabel iPod .

Prędkość jazdy, wysokość podróży, odległość, dystans pozostały (Airbus flota) - wszystko to i wiele więcej informacji wyświetlana jest na ekranie widzocznym dlka psażerów.

Linie Swiss zapewniają także komfort lotu dla najmłodszych. Dzieci mogą stworzyć swoje własne menu, wybierać spośród filmów dziecięcym, muzyki i gier.

 

Flota : Szwajcarskie Linie Lotnicze Swiss posiadają bardzo zróżnicowaną flotę składającą się z łącznie 90 samolotów, w tym  27 dla lotów długodystansowych (Airbus A340-300 i A330-300) i 57 na trasach średniego i krótkodystansowych (rodziny Airbus A320 w A319, A320, A321), a dalsze 6 Avro RJ 100.

 

 

Rezerwacja Bilety SWISS:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 

 

Kierunki lotów :  Swiss wykonuje połączenia do 70 miejsc docelowych w 37 krajach na całym świecie od jej centrum Zurychu oraz dalszych szwajcarskich międzynarodowych lotnisk w Bazylei i Genewie. Oferuje regularne usługi zarówno do Europy, jak i Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki oraz Azji.

 

Loty z Polski Swiss wykonuje z lotniska w Warszawie - Warszawa Okęcie do Zurychu 7 dni w tygodniu trzy razy dziennie o godz. 7.10., 12.00, 17.15

 

 

Adres siedziby w Szwajcarii:

Swiss International Air Lines Ltd.

Feedback Management

P.O Box

4002 Basel

Switzerland

 

Kontakt w Polsce:

SWISS Airport Office - Warsaw Frederic Chopin Airport

ul. Żwirki i Wigury 1 Terminal 2

00-906 Warszawa

 Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych