REZERWACJA BILETÓW


Linie Lotnicze


Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Finnair - Fińskie Linie Lotnicze
 
FINNAIR - Fińskie Linie Lotnicze
KOD IATA: AY kod ICAO - FIN       / Finncomm/
 

Finnair  narodowe linie lotnicze Finlandii z siedzibą w Vantaa - Tietotie 11. Głównym portem przesiadkowym jest port lotniczy Helsinki - Vantaa. Finnair jest piątą najstarszą nieprzerwanie działającą linią lotniczą świata , założoną w dniu 12 września 1923r.


Na pokładzie : Linie Finnair serwują pasażerom wyśmienite dania, przekąski i napoje wysokiej jakości. Menu i oferta są zależą od czasu trwania lotu, pory dnia, destynacji i typu samolotu. Pasażerom klasy biznes lotów międzykontynentalnych podawane są podczas podróży dwa posiłki w tym główny składający się z przystawki, zupy, dania głównego (trzy do wyboru), sera, deseru i świeżego owocu. Do dyspozycji jest wiele rodzajów pieczywa, napoje oraz nagradzane wina, kawa espresso i cappuccino, a także wiele rodzajów herbaty. Istnieje możliwość zamówienia posiłku ekspresowego , który składa się z przystawki, zupy, talerza serów oraz kawy lub herbaty. Podczas lotu serwowane są także przekąski i słodycze. Nadto części kabiny dla klasy biznes w wielu spośród samolotów Airbus A340-300 i A330-300 posiada osobny bar z przekąskami.

 

Pasażerom klasy ekonomicznej podawane są obfite i smaczne gorące posiłki, składające się z sałatki, dania głównego, sera i deseru. W większości lotów międzykontynentalnych serwowane są także gorące przekąski przed lądowaniem. Natomiast pasażerowie, którzy podróżują w klasie ekonomicznej do Chin, Japonii, Korei Południowej, Indii i Singapuru mogą skorzystać z szerokiej oferty napojów . Napoje bezalkoholowe, soki, woda, piwo oraz wino białe i czerwone podawane są bezpłatnie – inne napoje alkoholowe są dostępne w sprzedaży.


W obrębie lotów europejskich wszystkim pasażerom klasy biznes oferowane są czasopisma i magazyny w języku fińskim i w językach obcych. Podczas dłuższych lotów w obrębie Europy w klasach biznes i ekonomicznej, pasażerowie klasy ekonomicznej mogą zakupić kopię Ilta-Sanomat lub International Herald Tribune w cenie 3 euro. Podczas lotów międzykontynentalnych czasopisma i magazyny są bezpłatne dla pasażerów klasy ekonomicznej i klasy biznes. Oprócz tego, każdy pasażer otrzymuje własną kopię magazynu linii Finn Air - Blue Wings.


Linie zapewniają także inne udogodnienia w trakcie lotu. Każde miejsce w samolotach Airbus A330-300 i Airbus A340-300 , zarówno klasy ekonomicznej, jak i klasy biznes, jest wyposażone w system rozrywki i ekran wideo do użytku osobistego. W przypadku większości samolotów osobisty system rozrywki obejmuje telefon satelitarny, filmy, gry, 100 programów telewizyjnych, 24 kanały muzyczne, 60 albumów oraz gniazdko zasilania.


Samoloty Airbus i Boeing są wyposażone w system Airshow, który pokazuje przebieg lotu na mapie, długość lotu, przewidywany czas lądowania, temperaturę na zewnątrz i wysokość.


Na wszystkich lotach międzynarodowych i czarterowych Finn Air są rozdawane zabawki i akcesoria dla dzieci. Nadto wszystkie filmy pokazywane podczas lotów czarterowych są odpowiednie dla rodzin i dzieci.


Linie są uczestnikiem programu Finnair Plus Finnair. Pasażerom są przyznawane punkty w zależności od typu i klasy lotu (Basic, Silver, Gold lub Platinum) Istnieje także kategoria Junior wyłącznie dla osób niepełnoletnich. Członkowie Silver, Gold, Platinum mają uprawnienia takie jak premia check-in, biurka i pierwszeństwo przy wsiadaniu.


Linie Finnair są partnerem Finncomm Airlines oraz członkiem sojuszu Oneworld.  Oprócz zarabiania punktów na lotach Finnair i jej linii partnerskich, program Finnair Plus pozwala członkom zbierać punkty poprzez różne hotele i wynajem samochodów i inne usługi.


Flota : Składa się z 67 samolotów, w tym Airbus 330-300, Airbus A340-300, Airbus A321, Airbus A320, Airbus A319, Embraer 190, Embraer 170, Boeing 757.

Finnair ujawnił nową barwy swoich samolotów w grudniu 2010 roku. Główne zmiany obejmują odnowiony i większy napis na kadłubie, malowania silników w kolorze białym oraz odwrócenie schematu kolorów dla płetwy ogonowej - białe tło z niebieskim logo.


 

 
 
Rezerwacja Bilety FinnAir:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 

kontakt z siedzibą linii Finn Air w Polsce pod nr tel +48 22 650 39 22


Przewoźnik Finn Air wykonuje loty na 56 trasach

Finnair oferuje przeloty po Europie, do Ameryki Północnej oraz do 10 azjatyckich miast: Pekinu, Szanghaju, Hongkongu, Tokio, Osaki, Nagoji, Bangkoku, Delhi, Seulu, Singapuru. Na terenie Europy docierają do około 30 miast, a w samej Finlandii do 21. W ramach OneWorld Alliance w sumie jest to ok. 650 kierunków.


Z Polski liniami Finnn Air odlecimy z lotnisk w :

- Warszawie (Helsinki)

- Krakowie (Helsinki)

- Gdańsku (sezonowo Helsinki)

 

 

 Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych