REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotniska w Portugalii
 
Lotniska w Portugalii
 
Portugalia to jeden z najpiękniejszych krajów europejskich. Położony jest na południowo zachodnim krańcu kontynentu. Od północy i wschodu sąsiaduje z Hiszpanią, a od południa i zachodu oblewają go  wody Oceanu Atlantyckiego. To najdalej wysunięte na zachód państwo Europy, szesnastowieczny poeta - Luis Vaz de Camoes, określił jako „leżące tam gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna”. Według starożytnych – tam właśnie kończyć się miała Ziemia.
 
Niewątpliwie swojemu położeniu, skazana na ocean Portugalia zawdzięczała swoją dawną potęgę. Odkrywcze i badawcze wyprawy morskie uczyniły z tego państwa morskie imperium o olbrzymich wpływach i znaczeniu. Choć dawna świetność przeminęła Portugalczycy nadal żyją świadomością dawnej potęgi. Na każdym kroku zdają się ją potwierdzać zabytki tego kraju, dzieła sztuki, architektura (charakterystyczny w Portugalii jest styl manueliński, cechujący się ozdobną ornamentyką o motywach orientalnych i morskich), kultura i tradycja.
 
 
Rezerwacja Bilety Lotnicze z i do Portugalii:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 

Obecnie Portugalia to kraj, kojarzony przede wszystkim ze słońcem, niezwykle długim wybrzeżem, zapewniającym spokojny wypoczynek na pięknych, piaszczystych plażach, urozmaiconych fiordami, wydmami i lagunami. Oprócz plaż, na północy kraju spotkać można także tereny górzyste. Równie zróżnicowany co powierzchnia tego kraju jest klimat Portugalii. Podczas, gdy na południu znajdują się  tereny o największym nasłonecznieniu w Europie, to w centrum i na północy pogoda jest mniej łaskawa, a zimy są znacznie chłodniejsze i deszczowe. Dzisiejsza Portugalia należy do krajów nowoczesnych, bogata zarówno w piękne krajobrazy, jak i unikalną kulturę. Do niedawna gospodarka tego kraju opierała się głównie na rolnictwie. Do dzisiaj wpływy z uprawy winogron, z którego produkuje się doskonałe, znane na całym świecie wina, czy z uprawy roślin oleistych stanowią poważny zastrzyk dla budżetu tego kraju. Coraz większą rolę jednak, zwłaszcza w ostatnich dziesięcioleciach, zaczyna odgrywać turystyka, gdyż jest tam i co pozwiedzać i jest gdzie wypocząć. Wysunięte najdalej na południe plaże nad Atlantykiem pozwalają opalać się przez cały rok. Portugalia kusi przyjezdnych swoją historią, urozmaiconym wybrzeżem z klifami (w tym jednym z największych w Europie klifem Cabo Girao), wydmami, lagunami, bliskością natury w ogóle i doskonałą kuchnią. A kuchnia portugalska jest bardzo zróżnicowana. W regionach nadmorskich, co zrozumiałe, dominuje kuchnia oparta na owocach morza i bogactwie ryb, natomiast w centrum kraju przeważają dania mięsne i sery. Narodową potrawą Portugalii jest bacalhau - solony i suszony dorsz. Dzięki morskim ekspedycjom, Portugalczycy wzbogacili swoje menu o rozmaite przyprawy rodem z Indii i Dalekiego Wschodu (m.in. pieprz, cynamon, goździki i gałkę muszkatołową, oraz afrykańskie papryczki piri piri), a także nieznane kiedyś na kontynencie: egzotyczne owoce, pomidory, ziemniaki, kukurydzę oraz kakao. Dawni Rzymianie pozostawili im po swojej bytności: pszenicę, winną latorośl, figi, oliwki i migdały, natomiast Maurowie – ryż, owoce cytrusowe, szafran oraz zamiłowanie do ciast z miodem, migdałami i figami.

Stale wzrastającemu zainteresowaniu tym krajem towarzyszy systematyczny i konsekwentny rozwój infrastruktury i, z roku na rok, coraz wyższy standard obsługi turystów. Podróż z Polski do Portugalii wymaga jednak pokonania ponad 3 tys. km. Najlepszą opcją będzie skorzystanie z transportu lotniczego, jednakże narodowi przewoźnicy (ani portugalski TAP Portugal ani polski LOT) nie rozpieszczają podróżnych ofertą bezpośrednich połączeń spinających oba kraje.  Na tym kierunku liczyć należy raczej – i to w sezonie - na loty czarterowe lub tanich przewoźników.
 
Chociaż w Portugalii funkcjonuje - nie licząc baz wojskowych - ponad dwadzieścia lotnisk (jak np.: Beja, Braga, Braganca, Cascais, Castro Marin, Chaves, Coimbra, Espinho, Evora, Horta (Azory), Maia, Mirandela, Monfortinho, Montargil, Montijo, Pico, Ponta Delgada im Jana Pawła II (na Azorach), Portimao, Porto Santo, Santa Cruz (Flores - Azory), Santa Maria Vila Porto, Santarem, Sintra, Terceira Lajes (Azory), Vila Real czy Visem), to tak naprawdę znaczenie międzynarodowe posiadają jedynie lotniska:
 
 
 
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych