REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Tanie Linie Lotnicze Condor

 

Condor - kod IATA - DE, kod ICAO - CFG

Condor to niemieckie tanie linie lotnicze założone w dniu 21 grudnia 1955 roku pod nazwą Deutsche Flugdienst GmbH jako przewoźnik czarterowy. Baza przewoźnika znajduje się we Frankfurcie nad Menem. Linie należą do grupy Thomas Cook AG od 2002r. kiedy to Thomas Cook stał się pierwszą całościową marką turystyczną w skali międzynarodowej i wówczas Condor zamienił się w nową markę „Thomas Cook powered by Condor“. Jednak od maja 2004r.  linia lotnicza spółki Thomas Cook AG działa w Niemczech ponownie pod markową nazwą Condor.

 

 

Rezerwacja Bilety Condor:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 

 

Kontakt : Condor Flugdienst GmbH siedzibę mają w Kelsterbach , Condor Platz 60549 Frankfurt am Main , GERMANY

te. +49 6171 69-88941

Reklamacje, nieprawidlowosci zwiazane z bagazem, uszkodzenia bagazu - condorkb@condor.com

(E-mail nalezy napisać po niemiecku lub angielsku.)

 

Na pokładzie : Condor oferuje na wszystkich trasach długodystansowych oprócz Economy Class także szczególny komfort i serwis w Comfort Class oraz Premium Economy Class.

Dla wszystkich lotów od 01.09.2010 r. na prawie wszystkich trasach krótko- i średniodystansowych linie oferują Premium Economy Class, która za niewielką dodatkową opłatą zapewni więcej przestrzeni dla nóg oraz większy zakres serwisu w porównaniu z Economy Class.

Przewoźnik zapewnia przy bukowaniu taryfy podstawowej mozliwosc dobukowania pakietu Flex Relax, który zapewnia wieksza elastycznosc przy przebukowaniu lub rezygnacji itp.

Towarzystwo Condor bierze udzial w programie partnerskim Miles&More towarzystwa Lufthansa, mozna w prosty sposób skorzystac ze zgromadzonych mil.

 

W zależności od pory dnia i długości lotu na pokładzie samolotów Condor w Economy Class serwowane są smaczne ciepłe i zimne posiłki. W uzupełnieniu zwykłego serwisu pokładowego podczas wszystkich przelotów organizowanych przez towarzystwo Condor sprzedawane są smakołyki dla zaspokojenia małego głodu. Podczas lotów Condor związanych z przekraczaniem granicy można zamówić menu Premium lub menu specjalne. Na pokładzie napoje bezalkoholowe serwowane są bezpłatnie. Stewardesy mogą również przygotować wybrany napój z dostępnych spirytualiów.

 

Flota : Condor to pierwsze linie lotnicze na świecie, która wprowadziły do swojej floty JumboJet’a - czyli Boeinga 747. Thomas Cook Group plc postanawia odnowić flotę na krótko- i średniodystansowych trasach, oferowanych przez wszystkie towarzystwa lotnicze koncernu. Dla linii Condor oznacza to wymianę obecnych samolotów Boeing 757 oraz Airbus A320 na 30 nowych samolotów typu Airbus A320 / A321 w ramach pięcioletniego planu. Także flota samolotów długodystansowych ma zostać w ramach ekspansji odnowiona i poszerzona o nowe samoloty typu Boeing 767. Condor jako pierwszy na świecie oferuje w swych samolotach bezprzewodowy program rozrywkowy - BoardConnect, z którego pasażerowie mogą korzystać za pomocą własnego sprzętu.

Aktualnie flota przewoźnika składa się z 12 samolotów typu Airbus A320-200 wykorzystywanych na trasach krótko- i średniodystansowych do najpopularniejszych miejscowości urlopowych w obrębie Europy i Afryki Północnej, 10 samolotów typu Boeing 767-300ER używanych głównie do lotów długodystansowych (18 miejsc w Comfort Class oraz 35 miejsc w Premium Economy Class ,  monitory znajdują się w rzędach: 1, 6, 8, 11, 15, 22, 25, 29, 33, 37, 41), 13 samolotów typu Boeing 757-300 wykorzystywanych na trasach krótko- i średniodystansowych na obszarze Europy i Afryki Północnej, a także w półroczu zimowym częściowo na trasach długodystansowych do Azji (42 miejsca w Premium Economy Class , monitory znajdują się w rzędach: 1, 7, 14, 20, 25, 29, 35, 40, 44).

 

Kierunki lotów : Condor jest największym wakacyjnym przewoźnikiem turystyczno-urlopowym na świecie. Wykonuje połączenia do 70 portów lotniczych w Europie, Azji, Afryce i Ameryce. W swej ofercie ma 13 portów lotniczych w Niemczech obejmując cały kraj.

 

Z Polski liniami Condor można polecieć z lotnisk w :

- Warszawie

- Gdańsku

- Poznaniu

- Wrocławiu

- Rzeszowie

- Krakowie

 

 Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych