REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty do Włoch
 
Transport lotniczy - Włochy.
 
Z transportu korzysta każdy z nas na co dzień i bez niego życie byłoby bardzo utrudnione. Ponadto rozwój gospodarki każdej kraju nie byłby możliwy bez sprawnie funkcjonujące transportu. Jest on wykorzystywany zarówno do przewozu osób, jak towarów. Wybór odpowiedniego rodzaju transportu uzależniony jest od kilku czynników, m.in. od kosztów, rozmiarów przesyłki, a także od dopuszczalnego czasu realizacji przesyłki. Wśród rodzajów transportu wyróżnić można transport drogowy, morski, powietrzny, bądź rurociągowy. Jednym z najszybciej i najmocniej rozwijających się obecnie rodzajów transportu jest transport lotniczy. W zdecydowanej większości jest on wykorzystywany do przewozu pasażerskiego, w formie realizacji regularnych połączeń lotniczych, jak również przewozów czarterowych. W mniejszym stopniu samoloty wykorzystywane są do transportu towarów, w tym głównie przesyłek pocztowych, bądź towarów szybko psujących się. Wynika to przede wszystkim z wysokich kosztów realizacji takiego transportu. Rola jednak tej formy transportu w gospodarce jest bardzo duża i wszystkie kraje starają się na rozwój tej gałęzi; jedynie najuboższe kraje nie posiadają obecnie rozwiniętej infrastruktury lotniczej.
 
Także w Polsce transport lotniczy należy do najsilniej rozwijających się. Dodatkowym bodźcem do rozwoju było umożliwienie wejścia na krajowy rynek zagranicznych firm lotniczych. Skutkowało to wprowadzeniem bogatej oferty tanich linii lotniczych, które oferując znacznie niższe ceny biletów na przejazd, zwiększyły konkurencyjność na rynku. W naszym kraju największym przewoźnikiem lotniczym były Polskie Linie Lotnicze LOT. Od czasu włączenia Polski do struktur europejskich, rola tego przewoźnika znacznie się zmniejszyła na korzyść tanich linii lotniczych Ryanair, a także Wizz Air. Obecnie w kraju podejmowane są liczne inwestycje i przedsięwzięcia w celu budowy, bądź modernizacji już istniejących portów lotniczych, w celu zwiększania ich przepustowości, a tym samym sprostaniu rosnącego popytu na transport lotniczy. Taka sama tendencja utrzymuje się w innych krajach europejskich, w tym także we Włoszech. Włochy to duże europejskie państwo, położone na Półwyspie Iberyjskim, w południowej części Starego Kontynentu. Ukształtowanie terenu Włoch jest zróżnicowane; na północy kraju znajdują się góry Alpy, w których liczne przełęcze umożliwiają jednak swobodną komunikację z resztą państw.
 
Tereny górskie zajmują w tym kraju zdecydowanie największą część, a wśród nich pojawiają się dodatkowo liczne wygasłe i czynne wulkany. Włochy graniczą także z licznymi morzami: Liguryjskim, Tyrreńskim, Adriatyckim i Jońskim, które są największą atrakcją wśród turystów. Włochy należą do grupy potęg gospodarczych świata z wysoko rozwiniętą gospodarką. Największe znaczenie w tym rozwoju ma przemysł oraz usługi. Wymaga to sprawnie funkcjonującej komunikacji, która pomimo licznych utrudnień jest wysoko rozwinięta. Duże znaczenie w ogólnym transporcie ma transport lotniczy. Włochy cieszą się dużą popularnością wśród turystów zagranicznych, a transport lotniczy znacznie ułatwia i usprawnia szybką komunikację. Z tego względu niemal w każdym większych mieście włoskim funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy.
 
Samą stolicę kraju – Rzym obsługuje dwa porty lotnicze we włoszech – Rzym Ciampino i Rzym Fiumicino. Inne duże miasto włoskie – Mediolan posiada w swym regionie aż trzy porty lotnicze: Linate, Bergamo oraz Malpensa. Inne zaś, najczęściej wykorzystywane porty lotnicze zlokalizowane są w: Ankonie, Bari, Bolonii, Florencji, Forli, Genui, Katanii, Lamezji, Neapolu, Palermo, Treviso, Turynie, Wenecji, czy Weronie. Z polskich portów lotniczych dolecieć można bezpośrednio do kilku powyższych lotnisk włoskich. Ofertę w tym zakresie przedstawiają następujące linie lotnicze: PLL LOT z połączeniami: Warszawa – Mediolan, Warszawa – Nicea, Warszawa – Rzym oraz Warszawa – Wenecja; Eurolot.com z połączeniem: Kraków – Florencja; Air One z połączeniem: Warszawa – Mediolan, Alitalia z połączeniem: Warszawa – Rzym; tanie linie lotnicze Ryanair z połączeniami: Kraków – Bolonia, Cagliari, Mediolan, Piza, Rzym oraz Trapani, Łódź – Mediolan, Poznań – Mediolan i Rzym, Warszawa – Mediolan i Rzym, a także Wrocław – Bolonia, Mediolan, Piza, Rzym i Wenecja; a także tanie linie lotnicze Wizz Air z połączeniami: Gdańsk – Rzym, Warszawa – Forli/Bolonia, Rzym i Mediolan, Poznań – Rzym, oraz Katowice – Forli/Bolonia, Mediolan i Rzym.
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych