REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty do Belgii
 
Transport lotniczy - Belgia.
 
Belgia jest państwo należące do najmniejszych w Europie. Położone jest ono w północno zachodniej części Starego Kontynentu, a jej stolicą jest Bruksela. Władza nad Belgią wielokrotnie się zmieniała, aż do roku 1830, kiedy to uzyskała niezależność. W późniejszym okresie władze kraju podpisały najpierw z Luksemburgiem, a potem z Holandią porozumienie, na podstawie którego powstał związek państw zwany Beneluxem. Bruksela jest wielojęzyczna, w zależności od jej regionu. Ponadto jest to bardzo dynamicznie rozwijające się państwo, z przemysłem hutniczym i metalowym na czele. Belgia to także nieoficjalna stolica Unii Europejskiej, z uwagi, iż w jej stolicy – Brukseli mieszczą się siedziby licznych urzędów europejskich. Belgia stanowi bardzo atrakcyjne miejsce turystycznie, co wraz z dużym uprzemysłowieniem i pełnioną ważną rolą w Europie przyciąga do tego kraju mnóstwo turystów i biznesmenów z całego świata, w tym także i z Polski.
 
Dla niektórych terytorium Belgii stanowi jedynie idealne miejsce tranzytowe w podróżach na zachód Europy, w którym zorganizować można przystanek. W celu usprawnienia transportu, w Belgii jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna. Działa tam wiele dróg szybkiego ruchu oraz autostrad, łączących różne państwo sąsiednie państwa. Funkcjonuje tam także rozbudowana sieć kolejowa, najmocniej w Europie zagęszczona, którą świadczy transport zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Transport morski także odgrywa duże znaczenie w kraju, głównie w zakresie przewozu towarów. Jeszcze inną formą podróżowania do Belgii może być także transport lotniczy, gdyż nie tylko w dużych miastach belgijskich, funkcjonują porty lotnicze obsługujące połączenia z całego świata.
 
W Belgii funkcjonuje także nowoczesny transport rurociągowy, do przewozu ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Duża liczba pasażerów odwiedzających Belgię zmusiła wręcz do rozwinięcia infrastruktury liniowej i punktowej w transporcie lotniczym, który należy obecnie do najbardziej popularnych i cieszących się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów. W samej stolicy kraju – Brukseli funkcjonują aż dwa międzynarodowe porty lotnicze w Belgii – Bruksela oraz położony nieopodal Bruksela Charleroi. Obydwa oferują liczne międzynarodowe połączenia, w tym, iż na pierwszym dominują głównie linie lotnicze Brussels Airlines, zaś drugi obsługuje głównie tanie linie lotnicze. Inne znaczące porty lotnicze usytuowane są w następujących miastach belgijskich: Antwerpia, Liege, czy Gent.
 
Także z miast polskich oferowane są bezpośrednie lotnicze połączenia międzynarodowe, realizowane do miast belgijskich. Ofertę w tym zakresie przedstawiają linie PLL LOT połączeniem z Warszawy do Brukseli. Taką samą trasę oferuje jednocześnie firma Brussels Airlines, która dodatkowo proponuje także trasę z Krakowa do Brukseli. Bogatszą ofertę na tych kierunkach proponują tanie linie lotnicze. I tak przewoźnik Ryanair proponuje trasy międzynarodowe z Krakowa, Warszawy i Wrocławia do Brukseli, zaś tanie linie lotnicze WizzAir tras z Warszawy do Brukseli.


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych