REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty do Szwecji
 
Transport lotniczy - Szwecja.
 
Transport odgrywa w gospodarce istotną rolę. Jest to ważne ogniwo zarówno w usługach logistycznych, jak i przewozach pasażerskich. Jednakże dobre funkcjonujący transport wymaga odpowiedniej infrastruktury zarówno liniowej, jak i punktowej. Jednym z ważniejszych rodzajów transportu jest transport lotniczy. Odgrywa on w ostatnim czasie coraz większą rolę w gospodarce, zapewniając szybki i wygodny transport, nawet na bardzo długich, transatlantyckich trasach. Na infrastrukturę lotniczą składają się zarówno drogi lotnicze, jak i elementy punktowe, czyli lotniska i lądowiska. Sprawnie funkcjonujący transport lotniczy wymaga stałych nakładów i inwestycji w oba elementy składowe. Z uwagi na wysokie wymagania inwestycyjne, najbardziej rozwinięty transport lotniczy występuje w krajach wysoko rozwiniętych; z kolei brak infrastruktury lotniczej dotyczy obecnie tylko nielicznych, najuboższych krajów.
 
Ludzkość bowiem coraz bardziej docenia znaczenie transportu lotniczego dla ogólnego rozwoju. Samoloty wykorzystywane są zazwyczaj w transporcie pasażerskich, gdyż zapewniają szybką, bezpieczną i wygodną podróż, nawet na dalekich trasach. Dodatkową jednak cechą tego rodzaju transportu jest wysoka cena świadczonych usług, w porównaniu z innymi, alternatywnymi rozwiązaniami. Z tego względu transport lotniczy w zakresie przewozu towarów wykorzystywany jest zazwyczaj tylko przy przesyłkach pocztowych i produktach łatwo psujących się. Transport lotniczy rozwija się także w Polsce. Rosnący popyt na powietrzne usługi transportowe wymusił niemal na władzach lokalnych i państwowych zwiększenie nakładów na rozwój i modernizację tej formy transportu, głównie w formie budowy nowych portów lotniczych, bądź modernizacji już istniejących obiektów, w celu zwiększenia ich przepustowości. Także Szwecja należy do państw, w których nakłady na transport lotniczy systematycznie rosną.
 
Szwecja to duże państwo europejskie, położone w północnej części Starego Kontynentu. Ze względu na usytuowanie na półwyspie, transport lotniczy jest jedną z najłatwiejszych i najczęściej wykorzystywanych form transportu, co wymusza jego rozwój. Szwecja jednak należy do krajów słabo zaludnionych, gdzie ludność żyje głównie w miastach. Główne porty lotnicze w Szwecji zlokalizowane są w miastach: Sztokholm, Malmo, Helsingborg, Uppsala oraz Goteborg. Z Polski do Szwecji dolecieć można samolotem, dzięki ofercie linii lotniczych: Polskie Linie Lotnicze LOT, SAS Scandinavian Airlines, Norwegian Air Shuttle, WizzAir, Ryanair, czy Finnair. Przykładowe połączenia bezpośrednie to: Warszawa – Sztokholm, Warszawa – Goteborg, Warszawa – Malmo, Kraków – Sztokholm, Wrocław – Malmo, Gdańsk – Goteborg, Gdańsk – Malmo, Gdańsk – Sztokholm, Katowice – Malmo, Katowice – Sztokholm, Poznań – Sztokholm.


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych