REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty do Anglii
 
Transport lotniczy – Anglia.
 
Transport lotniczy to obecnie bardzo popularna i mocno wykorzystywana forma przemieszczania się. W ramach infrastruktury transportu lotniczego wymienić można elementy liniowe, czyli drogi lotnicze; a także elementy punktowe, czyli: lotniska, czy lądowiska. Ludzie z całego świata coraz bardziej doceniają samolot jako środek transportu, głównie z uwagi na jego szybkość, bezpieczeństwo, a także wygodę. Ponadto od wielu lat, wraz z wejściem na rynek lotniczy tanich linii lotniczych, które oferują tani bilety lotnicze, koszt przelotu samolotem jest często konkurencyjny z kosztami ponoszonymi na inne, alternatywne środki transportu, np. autokar. To znacząco umocniło pozycję, jaką odgrywa obecnie transport lotniczy dla człowieka.
 
Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom, objawiającym się głównie poprzez rosnącą liczbę uruchamianych połączeń lotniczych, a także odprawianych pasażerów, kolejne miasta europejskie podejmują decyzję o budowie nowych, bądź modernizacji już istniejących w Anglii portów lotniczych. Jednym z najczęściej odwiedzanych państw europejskich jest Anglia. Jest to niezwykła i jedna z najstarszych w Europie krain, położona na Wyspach Brytyjskich, w zachodniej części kontynentu, która poszczycić się może bogatą historią, tradycją i kulturą. Anglia to także kraj kojarzony z nowoczesnością i dobrobytem, przez co jest częstym miejscem wyjazdów zarobkowych emigrantów z całego świata. Ta olbrzymia metropolia skupia w sobie także ważne europejskie ośrodki finansowe, a także firmy międzynarodowe, co przyciąga w to miejsce biznesmenów. Anglia kojarzy się wszystkim głównie z jej stolicą – Londynem. To najważniejszy ośrodek w kraju, a także jeden z ważniejszych w Europie, który stanowi obowiązkowy punkt zwiedzania każdego turysty zagranicznego.
 
Inne ważne miasta Anglii to Bristol – ważne miasto portowe; Oxford i Cambridge – słynne w całej Europie ośrodki uniwersyteckie; a także Liverpool, Manchester i Newcastle słynne ośrodki gospodarcze kraju. Ze względu na wyspiarskie położenie najszybszymi i najczęściej wybieranymi formami transportu do i z Anglii jest transport lotniczy. Tym samym jest on bardzo dobrze rozwinięty w całym państwie. Świadczy o tym zarówno wielkość lotnisk usytuowanych w poszczególnych miastach, jak również liczba połączeń i obsługiwanych pasażerów. Anglia bowiem należy do najczęściej wybieranych kierunków podróżowania w całej Europie. W całym kraju funkcjonuje kilkaset mniejszych, bądź większych portów lotniczych, w którym oferowane są zarówno połączenia krajowe, międzynarodowe, jak i transkontynentalne.
 
W samej stolicy kraju – Londynie działa aż pięć międzynarodowych portów lotniczych i są to: Heathrow, Gatwick, Luton, Stansted oraz City. Inne największe lotniska kraju zlokalizowane są w: Birmingham, Glasgow, Liverpoolu, Bristolu, East Midlands, Leeds, Manchesterze, Sheffield oraz Newcastle. Także z Polski podróżować można bezpośrednio samolotem do miast angielskich. Wszystkie polskie porty lotnicze w chwili obecnej oferują takie połączenia, zaś główni przewoźnicy je realizujący to: tanie linie lotnicze Ryanair, WizzAir, EasyJet, a także Polskie Linie Lotnicze LOT i British Airways.
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych