REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotniska w Hiszpanii

 

Lotniska w Hiszpanii

 

Hiszpania to kraj położony na Półwyspie Iberyjskim.  Zalicza się do najlepiej rozwiniętych gospodarczo państw w Europie, mimo ostatnio nękającego to państwo kryzysu.  Jeszcze pół wieku temu Hiszpanię klasyfikowano bardzo nisko w rankingu gospodarczym Starego Kontynentu. Jedną z przyczyn wyjścia z gospodarczego marazmu był masowy rozwój turystyki.

 

Napływ turystów uruchomił machinę inwestycyjną i napływ kapitału (zwłaszcza po przystąpieniu w roku 1986 do UE), a te ożywiły gospodarkę. Dodatkowo, relatywnie niskie ceny wpłynęły na wysoką siłę nabywczą porównywalną do Włoch czy sąsiedniej Francji.  Przynależność Hiszpanii do państw wysoko rozwiniętych potwierdza jej ponad dwa razy wyższy, niż polski, PKB. Potencjał ekonomiczny tego kraju stawia go w jednym szeregu z Wielką Brytanią, Francją i Włochami, które razem tworzą wielką czwórkę.

 

Rezerwacja Bilety Lotnicze z i do Hiszpanii:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 
 

To czterdziestokilkumilionowe państwo rocznie odwiedza ponad sześćdziesiąt milionów turystów! A trzeba wiedzieć, że ma on warunki do uprawiania turystyki jak rzadko który. Otoczona przez Ocean Atlantycki, Morze Śródziemne, Hiszpania, posiada ponad 4 tys. km wspaniałego, urozmaiconego wybrzeża. Co istotne, w Hiszpanii nie są pobierane opłaty za wejście na plażę, jak w niektórych innych krajach (np. we Włoszech). Burzliwa historia pozostawiła tam liczne ślady w postaci tysięcy zabytków, licznych galerii i bogatych w eksponaty muzeów. Oprócz cudownych plaż, turystów przyciąga klimat Hiszpanii - jeden z najcieplejszych - na kontynencie, gdzie w zależności od regionu, można nawet przez 11 miesięcy w roku delektować się słońcem, a pogoda jest zawsze „gwarantowana”.

 

Do odwiedzin zachęca także atmosfera wiecznej zabawy, gdyż kraj ten to miejsce niekończących się fiest, festiwali i uroczystości. O każdej porze roku, obojętnie czy w dużym mieście czy na prowincjonalnej wsi, można trafić na jakiegoś rodzaju święto. Znajdą tam coś dla siebie także zwolennicy dobrej kuchni. Jest to raj zwłaszcza dla smakoszy ryb i wielbicieli owoców morza. Dodatkiem, a może integralną częścią, tamtejszej kuchni są miejscowe wina, których Hiszpania jest piątym producentem na świecie. Miejsca cieszące się największą popularnością wśród turystów to wybrzeże Costa del Sol między Malagą a Gibraltarem na południu kraju i subtropikalne Wyspy Kanaryjskie. By sprostać tej popularności poczyniono znaczne nakłady na rozwój transportu. Mało kto wie, ale to Hiszpania ma trzecią na świecie, a najdłuższą w Europie sieć autostrad i dróg ekspresowych. Od roku 2010 jest także krajem, który posiada w Europie najdłuższą sieć szybkich kolei i drugi co do wielkości system szybkich kolei na świecie.

 

Największy jednak postęp odnotowano w rozwoju połączeń lotniczych. Ich rozwój związany jest przede wszystkim ze wspominanym turystycznym boomem na świecie i pojawieniem się tanich przewoźników. Z uwagi na fakt, że turystyka jest obecnie jedną z najważniejszych gałęzi tego kraju, porty lotnicze stały się tej gałęzi krwioobiegiem. Inwestycje w lotniczą infrastrukturę sprawiły, że Hiszpania obecnie dysponuje największą w Europie siecią międzynarodowych lotnisk, a wiele z nich pod względem wykonywanych operacji czy liczby obsługiwanych pasażerów zalicza się na naszym kontynencie do ścisłej czołówki.

 

Do nich należą lotniska: 

Alicante
Almeria
Asturia
Badajoz Talaveral
Barcelona
Girona
Bilbao
Burgos
Fuerteventura
Granada

Ibiza
Jerez de La Frontera
Kadyks
La Coruña
La Gomera
La Palma
Las Palmas de Gran Canaria
Leon
Lleida
Logroño
Madryt
Malaga
Melilla
Minorka
Murcja
Palma de Mallorca
Pampeluna
Reus
Salamanca - Matacan
San Sebastian
Santiago de Compostela
Saragossa
Sewilla
Teneryfa Południe - Reina Sofia

Teneryfa Północ
Valladolid
Vigo
Vitora
WalencjaWypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych