REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Germanwings Kraków Balice
 
 
Tania linia lotnicza Germanwings została przejęta przez  spółkę Lufthansy - tanią linie lotniczą Eurowings. Obecnnie nie obsługuje ona połączeń z lotniska w Krakowie!!!
 
 
 
Kraków, Linie Lotnicze Germanwings
Kraków Balice Airport
 
Germanwings – niemiecka tania linia lotnicza powstała w roku 1997 z siedzibą w Kolonii. Po kilku latach funkcjonwania przewoźnik zyskał bardzo poważną konkurencję w postaci prężnie działajacych na europejskim rynku tanich linii lotniczych jak: Air Berlin, easyJet czy Ryanair. Dlatego też w roku 2008 powstał pomysł połączenia Germanwings z Eurowings i TUIfly w jedną linię, która byłaby zdolna oprzeć się rywalizacji wyżej wymienionych przewoźników. Jednakże do planowanej fuzji nigdy nie doszło, a zamiast tego rok później (1 stycznia 2009 r.) Germanwings został wchłonięty, jako spółka córka, do grupy Lufthansy. Przewoźnik posiada bazy na lotniskach w: Kolonii/Bonn (baza główna), Berlinie - Tegel, Dortmundzie, Hanowerze, Stuttgarcie, i od marca 2013 na lotnisku w Hamburgu. Fota Germanwingsa składa się z samolotów jednego typu – Airbusów A 319 - 100.
 
 

Germanwings Sprzedaż i Rezerwacja Biletów

 

Lotnisko Kraków Balice

 

Infolinia: 32 728 30 44

 

Jednym z krajowych lotnisk, z którego operują samoloty Gremanwingsa są krakowskie Balice. Tania linia lotnicza Germanwings gościła na krakowskim lotnisku jeszcze przed rokiem 2008, jednakże zrezygnowała z tego portu z powodu niezadowalających ją opłat lotniskowych i przeniosła swoją działalność na podkatowickie lotnisko w Pyrzowicach. Realizowała stamtąd połączenia do Kolonii/Bonn i Stuttgartu. Związek Germanwingsa z Katowicami okazał się niezwykle krótkotrwały i już w kwietniu 2009 roku przewoźnik powrócił ponownie do Krakowa. Nadzieję na rozwój spółki Germanwings przyniosła - podana do publicznej wiadomości w roku 2012 - decyzja kierownictwa Lufthansy o przekazaniu wszystkich wewnątrzeuropejskich połączeń przewoźnika (z wyjątkiem tych realizowanych z lotnisk we Frankfurcie i Monachium) taniej linii Germanwings. Decyzja podyktowana była coraz większą presją na obniżenie kosztów, które niejako w sposób autonomiczny wymusiło na kierownictwu Lufthansy nacisk na rozwój Germanwings. Podjęte postanowienie weszło w życie w lipcu 2013 roku. Odrodzony Germanwings docelowo ma obsługiwać loty do około 110 miast w Europie. Zastępując Lufthansę będzie obecny również na naszych lotnskach w miejsce swojego narodowego przewoźnika. Już niedługo winniśmy zobaczyć samoloty w barwach Germanwings startujące nie tylko z lotniska w Krakowie ale także i z Warszawy (od 30 marca 2014 r. ), Katowic (od 30 marca 2014 r.), Poznania (od 2 kwietnia 2014 r.) Wrocławia (od 2 czerwca 2014 r.).


Mimo, że Germanwings uchodzi za tanią linię lotniczą nie będzie tak do końca działałać jak typowy niskokosztowy przewoźnik. Jej potencjalni pasażerowie będą mieć do dyspozycji trzy taryfy zawierające różne pakiety usług. Jak zapowiada przewoźnik jego bilety mają być konkurencyjne. Na trasach do Niemiec (np. z Warszawy) ich cena, w jedną stronę, ma kształtować się (w taryfie podstawowej) od 33 EUR.
 

Obecnie lotnisko w Krakowie - Balicach oferuje jednyne bezpośrednie sezonowe połączenie taniej linii lotniczej Germanwings, która lata na trasie:

 

Kraków - Stuttgart - Krakow
 
 
Z Krakowa przez węzeł tranzytowy w Stuttgarcie (z przesiadką) tanimi liniami Germanwings można udać się dalej w proponowanych przez przewoźnika następujących kierunkch:
 
Kraków - Stuttgart - Londyn Heathrow
Kraków - Stuttgart - Londyn Stansted
Kraków - Stuttgart - Ankara
Kraków - Stuttgart - Barcelona
Kraków - Stuttgart - Bruksela
Kraków - Stuttgart - Berlin Schonefeld
Kraków - Stuttgart - Berlin Tegel
Kraków - Stuttgart - Budapeszt
Kraków - Stuttgart - Brema
Kraków - Stuttgart - Drezno
Kraków - Stuttgart - Dusseldorf
Kraków - Stuttgart - Frankfurt n. Menem
Kraków - Stuttgart - Friedrichshafen
Kraków - Stuttgart - Hamburg
Kraków - Stuttgart - Hanower
Kraków - Stuttgart - Instanbuł Sabiha
Kraków - Stuttgart - Izmir
Kraków - Stuttgart - Lipsk/Halle
Kraków - Stuttgart - Mediolan Malpensa
Kraków - Stuttgart - Monachium
Kraków - Stuttgart - Rostock Laage
Kraków - Stuttgart - Wiedeń
Kraków - Stuttgart - Zurych
 
 
Dokonując na naszej stronie internetowej zakupu biletów lotniczych tanich linii Germanwings dokonują Państwo dobrego wyboru. Szybko i sprawnie - zaraz po dokonaniu rezerwacji - bilet lotniczy znajdzie się w Państwa skrzynce pocztowej. Jeśli rezerwacji biletu Germanwings dokonują Państwo po raz pierwszy polecamy kontakt telefoniczny przez wyżej podany numer. Nasz konsultant poprowadzi Państwa krok po kroku, doradzając najlepszy zakup i udzielając szczegółowych odpowiedzi na Państwa pytania.
 

 

Kraków Rynek


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych