REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty Krajowe PLL LOT Warszawa Gdańsk

 

Polskie Linie Lotnicze LOT

Przeloty z Warszawy do Gdańska.

 

Polskie linie lotnicze LOT to najstarsze, krajowe linie realizujące liczne połączenia lotnicze krajowe i zagraniczne, w tym także transkontynentalne. W zakresie głównego obszaru działania tego przewoźnika znajdują się przede wszystkim przewozy pasażerskie, ale także przewozy handlowe i czarterowe. Linie PLL LOT zostały utworzone w roku 1929, kiedy to odbyły się jednocześnie ich pierwsze loty krajowe na trasach Warszawa – Katowice i Warszawa – Bydgoszcz, a także trasa międzynarodowa – Warszawa - Wiedeń. W krótkim czasie potem powoływano kolejne połączenia, tworząc bogatą siatkę połączeń, umożliwiających pasażerom szybkie podróżowanie, będące idealną alternatywą dla innych form transportu. Dzięki tak długiemu funkcjonowaniu na polskim rynku lotniczym, firma PLL LOT zdobyła niezwykle duże i bogate doświadczenie i prestiż, co przejawia się w wysokiej jakości świadczonych usług, która nadal stale jest podwyższana. Zostało to również wielokrotnie dostrzeżone i docenione przydzieleniem licznych nagród. Wpływa to jednocześnie bezpośrednio na zaufanie pasażerów i ich zadowolenie, a także zainteresowanie ofertą transportową przewoźnika. W 2003 roku PLL LOT stała się członkiem światowego stowarzyszenia lotnicze Star Alliance. Następnie, wychodząc naprzeciw konkurencji wprowadzonej przez tanie linie lotnicze, PLL LOT także uruchomiło swoją własną tanią linię pod nazwą Centralwings. Główną siedzibą i bazą lotniskową tego największego w kraju przewoźnika jest port lotniczy Warszawa Okęcie, skąd realizowanych jest najwięcej połączeń. Połączenia krajowe zostały utworzone w celu dodatkowego środka transportu dla pasażerów, ale także w celu zwiększenia dostępności pasażerów do licznych połączeń międzynarodowych, realizowanych przez przewoźnika ze stolicy.

 

Jednym z takich połączeń krajowych jest trasa Warszawa – Gdańsk. Warszawa to stolica i największe miasto Polski i jednocześnie stolica województwa mazowieckiego. Miasto stanowi najważniejszy ośrodek gospodarczy i administracyjny kraju, a ze względu na swoje usytuowanie w centralnej części Polski stanowi idealne miejsce tranzytowe. Stąd też tak ważna jest dostępność do portu lotniczego. Ponadto w celu zwiększenia przepustowości lotniczej, w ostatnim okresie uruchomiono drugi, wspomagający port lotniczy Warszawa Modlin.

 

Gdańsk z kolei to duży ośrodek przemysłowy i gospodarczy kraju, usytuowany na północy Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie z Morzem Bałtyckim. To usytuowanie z kolei wpłynęło na oparciu gospodarki miasta i całego regionu na działalności związanej bezpośrednio z morzem. W mieście także funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy, ułatwiający turystom, biznesmenom i innym zainteresowanym szybką podróż. Połączenie PLL LOT Warszawa – Gdańsk jest chętnie podejmowane przez pasażerów, w związku z czym przewoźnik samodzielnie, bądź we współpracy z innymi liniami lotniczymi, obsługuje tę trasę wielokrotnie w ciągu każdego dnia tygodnia. Najmniej, cztery połączenia, oferowane są w niedziele, zaś największa ilość połączeń to osiem w ciągu dnia, we wtorki, środy, czwartki i piątki.        Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych