REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty do Niemiec
 
Transport lotniczy - Niemcy.
 
Współczesna rola transportu jest niezwykle ważna. Jest on wykorzystywany w każdej sferze działalności i bez niego nie byłoby mowy o realizacji czegokolwiek. Stąd też tak ważny jest rozwój transportu, poprzez rozbudowę dostępnej infrastruktury zarówno liniowej, jak i punktowej, od której w szczególności zależy sprawna organizacja transportu jako całości. Elementy te determinują głównie takie parametry jak: terminowość przewozu, czas przewozu, straty powstające w tym procesie, a także koszty transportu. Główne rodzaje transportu to transport: drogowy, kolejowy, lotniczy i morski. Jednym z najmłodszych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się form jest transport lotniczy. Jego główny rozwój przypada bowiem dopiero na lata 90-te, kiedy to nastąpiła zmiana przepisów prawnych na bardziej liberalne, a także umożliwiające liniom lotniczym rozszerzyć swoje usługi na inne kraje europejskie.
 
W związku z tymi zmianami transport lotniczy stał się coraz częściej wykorzystywaną formą przemieszczania się. Ze względu jednak na wysokie koszty transportu, wykorzystywany był on dotychczas głównie w transporcie pasażerskim, a także w transporcie przesyłek pocztowych i towarów szybko psujących się. Jednakże wraz z coraz bogatszą ofertą tanich linii lotniczych, ta forma transportu staje się coraz bardziej konkurencyjna w porównaniu do innych. Stale rosnący popyt na transport lotniczy zezwala na stwierdzenie, iż ta forma przemieszczania się będzie nadal zyskiwać coraz większą popularność. Już teraz wiele miast rozwijających się w swoich planach inwestycyjnych zakłada stworzenie, bądź modernizację już istniejących portów lotniczych, w czym upatrują zwiększenie możliwości transportowych, a jednocześnie przyspieszenie procesu rozwoju.

Jednym z większych krajów europejskich, w których transport lotniczy jest bardzo mocno rozwinięty są Niemcy. Jest to kraj położony w środkowej części Europy, sąsiadujący m.in. z Polską. Kraj ten podzielony jest na szesnaście landów, a stolicą całości jest Berlin. w przeszłości Niemcy borykały się z różnymi problemami, zaś współczesny kraj kojarzy się w świecie z potęgą gospodarczą, stale rozwijającą się. Niemcy znane są przede wszystkim z produkcji samochodów, takich marek jak: BMW, Audi, Volkswagen, Opel, czy Mercedes. Oczywiście sprawnie funkcjonująca gospodarka nie mogłaby zaistnieć bez sprawnego transportu. W Niemczech, w ramach nowoczesnej sieci komunikacyjnej znajdują się liczne autostrady, kolej z superszybkimi pociągami, porty morskie największe w Europie, a także liczne międzynarodowe porty lotnicze w Niemczech. Największym i najważniejszym w Niemczech portem lotniczym jest Frankfurt International Airport. Jest on także ważnym węzłem komunikacyjnym Europy, należąc do grupy dziesięciu najlepszych portów na świecie i obsługując najwięcej międzynarodowych połączeń lotniczych.
 
Drugim pod względem wielkości portów w Niemczech jest lotnisko w Monachium, a kolejne to Berlin Tegel, Berlin Schonefeld, Hamburg, Kolonia, Dusseldorf, czy Lipsk. Głównie z kolei linie lotnicze, pochodzenia niemieckiego to Lufthansa, która obsługuje najwięcej połączeń międzynarodowych. Pomimo niewielkiej odległości, także z licznych miast polskich dolecieć można samolotem do miast niemieckich. Ofertę taką przedstawiają następujące firmy: Lufthansa połączeniami: Gdańsk – Frankfurt, czy Monachium, Katowice – Dusseldorf, Monachium czy Frankfurt, Kraków – Dusseldorf, Frankfurt i Monachium, Poznań – Frankfurt, Dusseldorf i Monachium, Wrocław – Dusseldorf, Frankfurt i Monachium, Rzeszów – Frankfurt, a także Warszawa – Berlin, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg i Monachium. Tanie linie lotnicze Ryanair oferują połączenia wyłącznie do Dusseldorfu z Bydgoszczy i Warszawy.
 
Przewoźnik WizzAir z kolei proponuje przeloty samolotem pomiędzy polskimi: Gdańskiem, a Dortmundem, Hamburgiem lub Kolonią; Łodzią, a Dortmundem; Wrocławiem, a Dortmundem; Poznaniem, a Dortmundem; a także pomiędzy Katowicami, a Frankfurtem nad Menem, Kolonią oraz Dortmundem. Także Polskie linie lotnicze LOT oferują połączenia pomiędzy Warszawą, a Berlinem, Dusseldorfem, Frankfurtem, Hamburgiem, oraz Monachium; a także pomiędzy Krakowem, a Frankfurtem. Do Berlina z Krakowa połączenia lotnicze obsługiwane są także przez przewoźnika Air Berlin; zaś z Krakowa do Stuttgartu przewozy lotnicze zapewniają tanie linie lotnicze Germanwings.

 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych