REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotniska w Chorwacji
 
Lotniska i tanie loty do Chorwacji
 
Położona w na południu Europy nad Adriatykiem Chorwacja od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem jako cel turystycznych podróży. Od czasu rozpadu byłej Jugosławii i zakończenia wojny domowej systematycznie odbudowywana turystyka staje się jednym z głównych działów gospodarki przynoszących temu państwu znaczną część dewizowych dochodów. Turystyczne powodzenie Chorwacja zawdzięcza klimatowi i położeniu (jest to jeden z najbardziej słonecznych regionów w Europie), linii brzegowej z fantastycznymi plażami i ponad tysiącem wysp, pięknu przyrody, wielokulturowym zabytkom, fantastycznej kuchni, przyjaznym mieszkańcom i przystępnym cenom. Od 1 lipca 2013 roku kraj ten należy do Unii Europejskiej, ale od lat obywatele Unii Europejskiej mogą przekroczyć granicę i przebywać na terenie tego kraju (do 90 dni bez paszportu), na podstawie jedynie dowodu osobistego.
 
Chorwację zamieszkującą niewiele ponad 4 mln obywateli rocznie odwiedza prawie trzy razy tyle turystów.
 
 
Rezerwacja Bilety Lotnicze z i do Chorwacji:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 
Najwięcej turystów odwiedza Chorwację korzystając z własnego środka lokomocji lub ofert przewoźników autokarowych. Jednakże ostatnio daje się zauważyć wzrastającą aktywność przewoźników lotniczych, zwłaszcza tanich linii, które – głównie w sezonie letnim – starają się wypełnić na chorwackim kierunku transportową lukę. Do niedawna Chorwacja miała dwóch podniebnych przewoźników: Croatia Airlines i linię czarterową - Dubrovnik Airline, ale po upadku tego ostatniego, w roku 2011, na rynku pozostał tylko przewoźnik narodowy. Croatia Airlines jest członkiem Star Alliance. Linia obsługuje głównie europejskie kierunki ale lata także na Bliski Wschód (do Syrii i Izraela). Bazą przewoźnika jest port lotniczy w Zagrzebiu. Z linią Croatia Airways zaczynają skutecznie rywalizować europejscy niskokosztowi przewoźnicy, którzy przerzucając się coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami tanich biletów lotniczych walczą między sobą o pasażerów na trasach do i z Chorwacji. Najskuteczniejszymi tanimi liniami latającymi do Chorwacji są: Ryanair (przewoźnik posiada swoją sezonową bazę w Zadarze), WizzAir, EasyJet, Norwegian, Vueling, Germanwings, Jet2com, polska tania linia Eurolot i linia czarterowa Enter Air. Przewoźnicy realizują swoje loty zwykle w sezonie letnim.
 
 
Rozwojowi tanich połączeń lotniczych do Chorwacji sprzyja poprawiająca się z roku na rok lotnicza infrastruktura tego kraju i przystępne – promujące turystykę - opłaty lotniskowe. Kraj ten posiada klika lotnisk, a najważniejszymi są porty lotnicze (lotniska) w:
 
- Zagrzebiu (ZAG)
- Splicie (SPU)
- Dubrowniku (DBV)
- Zadarze (ZAD)
- Osijeku (OSI)
- Puli (PUY)
 
- Rijece (RJK)
- Bracu (Bol) (BWK)
- Mali Lośinj (LSZ)
- (lotniska wyróżnione – w sezonie - obsługują bezpośrednie loty do Polski)
 
 
Polska nie posiada całorocznych regularnych połączeń z Chorwacją, jedynie połączenia sezonowe. Latająca sezonowo tania linia lotnicza Eurolot obsługuje trasy do:
 
z Gdańska:
- Gdańsk – Dubrownik – Gdansk
- Gdańsk – Split – Gdansk
- Gdańsk – Zadar – Gdansk
 
z Krakowa:
- Kraków – Dubrownik – Krakow
 
z Poznania:
- Poznań – Dubrownik - Poznan
- Poznań – Zadar – Poznan
 
z Warszawy:
- Warszawa – Dubrownik – Warszawa
- Warszawa – Split – Warszawa
- Warszawa – Zadar – Warszawa
 
 
W sezonie tanie loty do Chorwacji obsługuje czarterowa linia Enter Air latająca na następujących trasach:
z Bydgoszczy:
- Bydgoszcz – Dubrownik – Bydgoszcz
 
z Gdańska:
- Gdańsk – Dubrownik – Gdansk
 
z Krakowa:
- Kraków – Dubrownik – Krakow
 
z Poznania:
- Poznań – Dubrownik - Poznan
 
z Warszawy:
- Warszawa – Split - Warszawa
- Warszawa – Dubrownik - Warszawa
- Warszawa – Zadar – Warszawa
 
z Wrocławia:
- Wrocław – Dubrownik – Wrocław


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych