REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty do Francji
 
Transport lotniczy - Francja.
 
Historia lotnictwa jest bardzo długa i sięga roku 1903, Kidy to bracia Wright skonstruowali pierwszy samolot. Bardzo szybko maszyna ta została udoskonalona i rozpoczęto realizację bezpiecznych lotów na coraz dłuższych dystansach. W Polsce transport lotniczy został wykorzystany w 1919 roku. uruchomiono wówczas pierwsze połączenia krajowe, dzięki którym transport pomiędzy dwoma miejscami znacznie się skrócił. W następnych latach następowała coraz większa popularyzacja tej formy podróżowania oraz transportowania towarów. Zaczęto także ponosić coraz większe nakłady finansowe na rozwój tej formy transportu powietrznego. A nakłady inwestycyjne niezbędnego do stałego rozwoju transportu lotniczego są ogromne, w związku z czym zakłada się, iż tylko największe i najbogatsze kraje mogą sobie pozwolić na maksymalny rozwój w tej dziedzinie. W Polsce, w chwili obecnej transport lotniczy jest dość mocno rozwinięty i spełnia całkowicie zapotrzebowanie płynące z rynku. Jest to bardzo szybka, bezpieczna i wygodna forma transportu, jednak nadal bardzo kosztowna.
 
Skutkiem tego jest to, iż samolotami transportowane są obecnie tylko ludzie, a także przesyłki pocztowe oraz ewentualnie towary szybko psujące się. Wraz z wejście Polski do struktur unijnych, otwarto także polski rynek lotniczy dla przewoźników międzynarodowych. To znacznie zwiększyło konkurencję na tym rynku, a tym samym obniżyło koszty transportu lotniczego. Jest to niezwykle ważna wiadomość, gdyż obniżenie kosztowności przelotów, przy ich zaletach, może w przyszłości znacznie zwiększyć popyt na tę formę transportu. To z kolei wymusza zwiększenie ilości lotnisk, a także modernizację już istniejących obiektów, w celu zwiększenia ich przepustowości. Jak już wspomniano na najbardziej dynamiczny rozwój transportu lotniczego pozwolić sobie mogą głównie najbogatsze kraju, w związku z koniecznością licznych inwestycji i nakładów. Jednym z takich krajów jest Francja, która poszczyć się może perfekcyjnie rozwiniętych transportem lotniczym.
 
Francja to państwo europejskie, położone w zachodniej części kontynentu, ze stolicą w Paryżu. Podzielone jest ono na 96 departamentów, zlokalizowanych w 22 regionach administracyjnych. Francja należy do jednego z najczęściej odwiedzanych krajów europejskich, a to głównie z pobudek turystycznych, zarobkowych, edukacyjnych, czy też biznesowych. Spotkać tam można różne, odmienne krajobrazy, zarówno morskie, jak i wysokogórskie, a także skorzystać można z różnych, przygotowanych dla turystów form rozrywek, bądź zwiedzić liczne miejsca i zabytki. Cała sieć, usprawniająca komunikację we Francji jest wysoko rozwinięta. Występują tam chociażby słynne w świecie szybkie pociągi TGV. W licznych krajach działają także międzynarodowe porty lotnicze, dzięki którym dolecieć można bezpośrednio do interesującego celu podróży.
 
Najpopularniejsze porty lotnicze we Francji zlokalizowane są oczywiście w stolicy kraju i są to Paryż Charles de Gaulle oraz Paryż Beauvais. Inne popularne lotniska zlokalizowane są w: Grenoble, Nicei, Strasburgu, Rennes, Saint Etienne, Lille, La Rochelle, czy Cannes. Najpopularniejsze zaś połączenia lotnicze realizowane do Francji z polskich portów lotniczych to: Warszawa – Paryż, Kraków - Paryż Polskich Linii Lotniczych LOT; Warszawa – Paryż linii Air France; Kraków – Paryż linii EasyJet; Kraków – Paryż, Wrocław – Paryż tanich linii lotniczych Ryanair; a także Gdańsk – Paryż, Poznań – Paryż, Wrocław – Paryż, Katowice – Paryż i Warszawa – Paryż tanich linii lotniczych Wizz Air.


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych