REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotniska w Australii
 
Lotniska i linie lotnicze Australii
 
 
Australia to szósty pod względem wielkości kraj świata (powierzchnia ponad 7,5 mln km 2), zajmujący cały kontynent. Pod względem rozwoju gospodarczego i standardu życia (zaliczyć tu trzeba m. in. jakość życia, poziom opieki zdrowotnej, poziom wykształcenia, prężność ekonomiczną, wolność osobistą i prawa polityczne) kraj ten plasuje się na drugim miejscu w świecie tuż za Norwegią.
Dzisiejsza Australia to państwo wielokulturowe, gdzie obok rdzennych mieszkańców – Aborygenów żyją potomkowie dawnych kolonizatorów – Brytyjczyków i masy emigrantów z Europy, Afryki i Azji. To najbardziej płaski i zarazem suchy kontynent na świecie zamieszkały przez niewiele ponad 22 mln mieszkańców (co daje niecałe 3 osoby na km kwadratowy). Geograficzna izolacja Australii sprawiła, że zachowało się tam wiele endemicznych roślin i zwierząt co czyni tamtejszą florę i faunę bardzo urozmaiconą. Australia to kraj skrajności. Dzika przyroda z jednej strony kontrastuje z nowoczesnymi metropoliami. Można tam spotkać sześć stref klimatycznych i zróżnicowane strefy krajobrazowe - od pustyni po lasy równikowe. Gdy dodamy do tego Wielką Rafę Koralową (jej długość 2300 km!), największy park świata - Kings Park, piękne plaże, błękitną wodę i przez większą część roku, wszechobecne słońce, nie należy się dziwić, że Australia jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych turystycznie krajów. Wskazują na to zresztą statystyki. Ale oprócz turystów kontynent ten również przyjmuje z roku na rok coraz więcej imigrantów poszukujących pracy i sposobu na lepsze życie.
 
 
 
Rezerwacja Bilety Lotnicze z i do Australii i Nowej Zelandii:
 
32 728 30 44
 
7 dni w tygodniu, płatność przelewem lub on line
 
 
 
Odległość jaka dzieli Australię od Europy i jej wyspiarski charakter sprawiają, że najlepszym środkiem transportu jest transport lotniczy. Do niedawna popularny był jeszcze transport morski ale dynamiczny rozwój lotnictwa cywilnego w ostatnich latach zmarginalizował morskie podróże. Podobnie rzecz się ma w samej Australii. Jeszcze do niedawna w transporcie wewnętrznym tego kraju dominował transport kołowy ale z wymienionych względów na plan pierwszy wysunął się transport lotniczy. Jego rozwojowi sprzyjają znaczne odległość dzielące australijskie miasta zwłaszcza te na wschodnim i zachodnim wybrzeżu. Wprawdzie ostatnio do głosu dochodzi australijska kolej to jednak samolot jest obecnie, i chyba jeszcze na długie lata pozostanie, najwygodniejszym środkiem transportu. Poza tym Australijczycy w rozwój lotnictwa cywilnego od lat łożą znaczne środki. Każde szanujące się australijskie miasto posiada własne lotnisko. Warto wiedzieć, że w kraju tym jest ich (nie licząc lotnisk wojskowych) ok 260. Wszystkich lotnisk z utwardzonymi pasami jest ponad 300, a wliczając w to również lądowiska i lotniska z pasami nieutwardzanymi łącznie daje to imponującą liczbę - ponad 450 lotnisk.
Równie imponująca jest liczba australijskich linii i towarzystw lotniczych. Kraj ten posiada zarejestrowanych ponad 35 przewoźników do których należą:
Aeropelican Air Services, Aircruising Australia, Airlines of Tasmania, Airnorth, Alliance Airlines, Australian air Express, Brindabella Airlines, Cobham Aviation Services Australia, Daintree Air Services, Eastern Australia Airlines, Express Freighters Australia, Heavylift Cargo Airlines, Hinterland Aviation, Inland Pacific Air, JetGo Australia, Jetstar Airways, King Island Airlines, Maroomba Airlines, National Jet Systems, Network Aviation, Pearl Aviation, Pel-Air, Qantas, Qantas Freight, QantasLink, Regional Express Airlines, Rossair, SEAIR Pacific, Sharp Airlines, Skippers Aviation, Skytraders, Skytrans Airlines, Skywest Airlines, Sunstate Airlines, Tasman Cargo Airlines, Tigerair Australia, Toll Aviation, Virgin Australia (wcześniej Virgin Blue).
Znaczne odległości sprawiły, że wszystkie większe miasta Australii utrzymują między sobą połączenia lotnicze. Loty na trasach wewnętrznych są stosunkowo tanie, szczególnie pomiędzy dużymi miastami położonymi blisko siebie (tj. Melbourne, Sydney, Brisbane) – nawet dzień przed odlotem można dostać bilet za niecałe 70 AUD. Dodatkowo główne linie lotnicze często wprowadzają promocje stąd ceny biletów mogą być jeszcze niższe.
W ruchu międzynarodowym od 2013 roku na głównych lotniskach Australii wprowadzono nowość - skaner ludzkiego ciała. Jednakże kontroli skanerem poddawani są losowo wybrani pasażerowie.
Z uwagi na znaczną liczbę australijskich lotnisk siłą rzeczy ograniczymy się do wymienienia najważniejszych z nich, tych które z punktu widzenia pasażera lecącego z Europy do tego kraju mają największe międzynarodowe znaczenie.
 
 
Najruchliwszymi lotniskami w Australii są:
 
1 Sydney Kingsford-Smith Airport (SYD) – stan: Nowa Południowa Walia
2 Melbourne (Tullamarine) Airport (MEL) – stan: Wiktoria
3 Brisbane (BNE) - Queensland
4 Perth (PER) – Zachodnia Australia
5 Adelaide (ADL) – Południowa Australia
6 Gold Coast (Coolangatta Airport) (OOL) – Queensland
7 Cairns (CNS) - Queensland
8 Canberra International (CBR) - Australijskie Terytorium Stołeczne
9 Hobart International (HBA) - Tasmania
10 Darwin International (DRW) - Terytorium Północne
11 Townsville (TSV) – Queensland
12 Launceston (LST) – Tasmania
13 Newcastle (NTL) – Nowa Południowa Walia
14 Mackay (MKY) - Queensland


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych